CHP Çorum Mebus Tufan Köse: “Benim o konuda yaptığım tıpkısı itirazım yok”

Cumhuriyet Altını Umum Partisi (CHP) Çorum Mebus Tufan Köse, akıbet dönemde üzerine sâdır Sungurlu’evet kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na cebin çıktığı yönündeki iddialara ilgili izah yaptı.

Partisinin Çorum’dahi ya dahi Türkiye’nin değme durumunda yapılabilecek ister kamu yatırımı gerekse özel sektör yatırımlarının hiçbirisine alın çıkmasının söz konusu olmayacağını belirten Mebus Köse, “CHP’nin yatırıma alın çıktığını söyleyenlerin dal niyetli değillerse dinlediklerini anlamamışlardır” dedi.

CHP Kol Başkanvekili Bağımsız Özel’in geçmiş hafta TBMM’dahi düzenlediği basın toplantısında, Sungurlu’dahi temeli atılan barut fabrikasında çalışacak insanların gelecekte tıpkı patlama yaşanırsa, çökme altından cenazelerinin çıkacağı varsayımıyla konuyu ele alırken, Çorum Mebus Tufan Köse’nin iki yol itiraz ettiğini, önceki itirazının işleme alınmamasının üstüne dahi ikinci itirazını noter aracılığı ile gönderdiğini aktardığını hatırlatan CHP Çorum Mebus Tufan Köse, yapılan itiraz ve yaşananların akıllıcasına olduğunu fakat Hür Hususi’in bahsettiği itiraz dilekçesinin namına ilgilendiren olmadığını söyledi.

“Arasında benzeri arzuhâl var, dilekçenin altında kimin ismi varsa itirazı o yapmıştır” diyen Tufan Köse, “Kol başkanvekilimiz Bağımsız Özel ihtimal beni onore buyurmak için o konuşmasında itirazı Çorum Mebus Tufan Köse yaptı demiş türlü, ihtimal irticalen konuşmasından kaynaklanmış mümkün detayını bilmiyorum. Dilekçe çevreye duyarlı aynı avukat marifetiyle mevdu. Bürokraside bir nice herif yapılan usulsüzlüklerden huzursuz oluyor. Bu rahatsızlıklarını zahir dile getirecekler? Kendileri öne çıksa ya gelişim akitleri feshediliyor evet birlikte tayinleri çıkartılıyor. Duyarsız kalmayı içlerine sindiremiyorlar. Bu kurgu ile birçok konuda bizleri, umumi merkezimizi evet da kol başbuğ vekillerimizi bilgilendiriyorlar. Bire Bir kol şekilci yâren uygulamada yapılan, büyüklük ciddiyetine yaraşıksız, ahbaplık devletine yaraşıksız uygulamaları bizlere iletiyorlar. Bu çerçevede tıpkısı kırtasiyeci Müstakil Hususi’e mevrut olmalı kim kol başkanvekilimiz da Çorum’la bağlantılı olduğu üzere benimle ait yerine aktarmış olabilir” şeklinde konuştu.

“Çikolata fabrikası değil barut fabrikası yapılıyor”

Sungurlu’ya kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na yapılan itirazın kimin tarafından yapıldığının konunun en arık kısmı olduğunu savunun Milletvekili Köse, “CHP yatırımların önünü araç, yapılan yatırımları destekler. Bu konuda benzeri yasadışılık, benzeri hukuksuzluk var. Çikolata fabrikası kurmuyorsunuz, barut fabrikası yapıyorsunuz. Bildirme azından bahsedilen eksiklikleri giderin, acele etmeyin. Açın internete bakın Pakistan’dahi, Hindistan’da, Sakarya’dahi barut fabrikası, tırı vırı fişek fabrikası patladı onlarca koca hayatını kaybetti diye istihbarat var. Kırıkkale’de defaatle patlama oldu, Afyon’bile mühimmat patladı 30 askerimiz şehit oldu. Bu fabrikalar çok hassas konular yoksa Müstakil Özel Çorum’a yapılacak benzeri yatırıma niçin karşı olsun. Konunun takipçisi olacağım” dedi. – ÇORUMShare: