Uygunsuz görüntüleri ifşa olmuştu! Balkı İŞKUR İl Müdürü Gıyas Yiğitlik görevden alındı

Iş ve Toplumsal Asayiş Bakanlığı Veca Iş ve İş Kurumu İl Müdürü adına görev özne Gıyas Cesaret’in internete sakıt cinsî veriş görüntüleri toplumsal medyada büyük patırtılı getirdi.

CİNSEL İLİŞKİ GÖRÜNTÜLERİ GÜNDEM OLDU

43 yaşında olan ve 2013 yılında kuruma atanan Hamaset’in minibüs aynı aracın ense koltuğunda ayrımsız kadınla ilişkiye girdiği anların vadi aldığı fotoğraflar gelişmemiş sürede gündem oldu.

“KADINLARI İŞ BULMA BAHANESİYLE KANDIRIYOR” İDDİASI

Kadınları gelişim bulma bahanesiyle kandırdığı tez edilen İŞKUR İl Müdürü Gıyas Yürek’in kişi uzlaştırıcı içinde bu yolla çok sayıda kadınla tensel ilişkiye girdiği öne sürüldü.

TEPKİLER SONRASI GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Uygunsuz görüntülerinin internete düşmesiyle tepkilerin odağına yerleşen Büzük, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından görevinden uzaklaştırıldı.

İŞKUR’dan yapılan mukayyet açıklamada, “Içtimai medyada Balkı Mesai ve İş Kurumu İl Müdürü ile ilişik kamuoyuna yansıyan paylaşımlara istinaden inceleme başlatılmış olup, söz konusu İŞKUR personeli görevden uzaklaştırılmıştır” denildi.

GIYAS ÇEKINMEZLIK KİMDİR?

1979 yılında doğdu. Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi Ağrı Yetişek Fakültesi Derslik Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Memurluk hayatına TEDAŞ’ta başladı. Benzeri Kurumda memur, İnsan Kaynakları Şefi, İnsan Kaynakları Yazıhane Müdürü ve İdari ve Mali İşler İl Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunduktan sonradan 2013 yılında İŞKUR’a atandı. Veca İŞKUR İl Müdür Muavini namına görev yaptıktan sonradan Veca İŞKUR İl Müdürlüğü görevine atandı. Evli ve üç bala babasıdır.

Share: