Büyükşehir’in erişim ve kırtasiye desteği amacıyla başvurular 12 Eylül’de

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin erişim ücretlerinin beraberinde kırtasiye giderlerinin üstelik Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı aplikasyon için taleplerin 12 Ilkgüz Pazartesi günü alınmaya başlayacağını duyurdu.

Göreve geldiği önce günden bu yana hayata geçirdiği hizmetlerle yediden yetmişe tüm Kayserililerin gönlüne yapışık Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çoluk çocuk ve öğrencilerden ölçüm toplayan projelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Başkan Büyükkılıç, istem belediyeciliğinin arz adamakıllı örnekleri sayılabilecek projeler çerçevesinde geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği hizmetlerden biri olan, gerekseme sahibi ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin ulaşım ücretlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı pratikte taleplerin 12 Eylül’birlikte alınmaya başlayacağını açıkladı.

Öğrenci dostu projeyle ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, “Istek belediyeciliğinin mimarı Kayseri Büyükşehir Uray’mizin gönüllere yapışık projeleri çerçevesinde, ihtiyaç sahibi beş, ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin muvasala ve kırtasiye ücretlerini karşılıyoruz. Bu iyicene şehir ve eşsiz gençlerimiz, başımızın tacı öğrencilerimiz, sevdamızdır” dedi.

Komutan Büyükkılıç, Kayseri’ye, çoluk çocuk ve öğrenciler ilkin kalkmak üzere eksiksiz Kayserililere hizmet önünde tükenmez bire bir azimle çalıştıklarının altını çizerek, “Bizler hizmet etmek üzere varız ve bayrı kentin hizmetkarıyız. Bu doğrultuda öğrencilerimizin birlikte saha almaya bitmeme ediyoruz. İhtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin muvasala ücretlerini karşılayacağımız uygulamamızın taleplerini almaya başlıyoruz. Bu çerçevede, Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde tevakkuf fail, Milli Yetişek Bakanlığı’na bağlı ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim büyüklük okullarında tahsil gören ve okullarına dolgun erişim araçları ile muvasala sağlayıcı ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının, yetişek-tedrisat dönemi süresince kullandıkları toplu ulaşım öğrenci kartlarına ahenkli adına muvasala yardımı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Ayrıca evvel, itidalli ve lisede tahsil gören gerekseme sahibi öğrencilerin kırtasiye giderlerinin de Büyükşehir Belediyesi eliyle karşılanacağını vurgulayan Büyükkılıç, ulaşım ve kırtasiye yardımı taleplerinin, Büyükşehir Belediyesi genel ağ sitesi üzerinden 12 Ilkgüz’da alınmaya başlanacağını söyledi.

Başbuğ Büyükkılıç, gerekseme sahibi öğrencilerin yardımdan faydalanabilmesi amacıyla belirlenen müracaat şartlarını ise şu şekilde aktardı:

“T.C. vatandaşı koyulmak, Ailenin Kayseri Büyükşehir Belediyesi bitişik alanında ikamet ediyor olması, Milli Eğitim Bakanlığı’na merbut büyüklük okullarında (İlkokul, Ortaokul veya Lise) öğrenim gören çocuğunun olması, Okuluna Büyükşehir Belediyesinin araçları (otobüs ve raylı sistem) ile muvasala sağlıyor olması, Temas hangi isim altında olursa olsun, haneye giren gelirlerin (Maaş, icar geliri, tarım geliri vb) toplamının, Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanlığının belirlemiş olduğu muhtaçlık kriteri olan adam başına sakıt gelir miktarının bin 833 TL’nin altında olması.”

Geleceğin mimarı olan gençler ve öğrenciler ile ailelerinin daima destekçisi olacaklarının ifade fail Büyükkılıç, “Temas öz gençlerimiz ve öğrencilerimiz üzere, seçkin molekül sevdamız olan Kayseri amacıyla” dedi. – KAYSERİ

Share: