Oğlunun katilinin ağabeyini öldüren baba: Haddinden Fazla pişmanım ama tahrik etti

Güzeşte akşam saatlerinde İldem Cumhuriyet Altını Mahallesi Dündar Taşer Caddesi üzerinde meydana gelen olayda B.B., 38 LC 293 plakalı aracında bulunan H.K.’ya keskin açtı. Sakil kişi olayın arkası sıra kaçarken, fenomen hesabına çokça sayıda polis ve esenlik ekibi irsal edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı önce müdahalede H.K.’nın hayatını kaybettiği belirlendi.

VURDUĞU KİŞİ, OĞLUNU ÖLDÜRENİN AĞABEYİ ÇIKTI

Polis ekipleri birlikte çevrede güvenlik önlemi alırken, kaka B.B. polis merkezine giderek teslim oldu. H.K.’nın cenazesi üstelik yapılan incelemenin ardından sayrılarevi morguna kaldırıldı. Ekipler, yaptıkları çalışmada B.B.’nin 17 Ağustos’ta sâdır kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden Y.E.B.’nin babası olduğu, cinayete kurban revan H.K.’nin ise o cinayetin şüphelisi olan H.K.’nın ağabeyi olduğunu tayin etti.

”ÇOK PİŞMANIM AMMA BENİ TAHRİK ETTİ”

Olayın arkası sıra yanlışlık aletiyle birlikte tasdik olan ağababa B.B. ile gelişigüzel kayınları A.Y., M.Y. ve B.B.’nin oğlu Y.E.B.’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Sağlık kontrolünden geçirilen 4 sevimli, adliyeye sevk edildi. Bu sırada gazetecilerin ‘pişman mısınız’ sorusuna B.B., “Pişmanım. Beni bütün kımıldatma etti. Kımıldatma ettikleri için bu oldu” dedi.

”ASLANLAR GİBİ YATARSIN OĞLUM, SEN BAŞINI DİK TUT”

Öte yandan, cemaziyelevvel cinayete kurban giden Hamza Kocaman’ın 17 Ağustos’ta cinayeti işleyen ve cezaevine giren kardeşi ile olan fotoğrafını toplumsal medyada paylaşarak, “Aslan kabilinden yatıp çıkarsın oğlum. Seneler gözünü korkutmasın. Başını sert tut. Sen gerekeni yaptın” yazdığı görüldü.Share: