Bursa’da seyyah arıcının arazideki kovanları ve malzemeleri yakıldı

Bursa’nın Sebep ilçesinde arıcılık eden bir kişiye ait kovanlara, yakılarak kötülük verildi.

Erzurum’üstelik dinamik ve gezgin arıcılık fail Etem Demircioğlu, mukteza izinleri aldıktan sonraları katışıksız kovanları ve arıcılık malzemelerini 2 Ekim’dahi bal giysi için Doğa Parkı’ndaki ormanlık alana getirdi.

Demircioğlu, 23 Ekim’üstelik kontrol üzere arılarının yanına gittiğinde arılı 8 kovan, 200 gereksiz kapçık, 200 kapçık moskof, 250 adet şurupluk, 1500 bal mumu olan radyatör ve branda çadırının yanarak kötülük gördüğünü belirledi.

Sağım makinesi, bal süzme makinesi, akü ve gün erke panelinin bile çalındığını belirleme fail Demircioğlu, durumu polise bildirdi.

“Yaklaşık 200 bin liralık zararım var”

Etem Demircioğlu, yaptığı açıklamada, mahalle muhtarlığı ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden izin alarak, olayın yaşandığı bölgeye ilk kez sili getirdiğini bildirdi.

Bölgede kimsenin kendisini tanımadığını, seçme hasmının dahi bulunmadığını tabir eden Demircioğlu, “Arılara baktığım yerle ilişik kimseyle benzeri sevgili yaşamadım. Bazen öz dolu kovanlarımın kapakları bile açılıp tekmelenmiş, yere atılan. Bu olayı kimin hangi amacıyla yaptığını bilmiyorum. Kısaca 200 bin lira zararım var.” dedi.

Olay durumunda tetkik yapan Bursa Güvenlik Müdürlüğüne ilişkin ekipler, kuşkulu evet bile zanlıları hissetmek amacıyla say başlattı.

Share: