Maşrık Anadolu’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Şarki Anadolu’daki 5 ilde 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle törenler düzenlendi.

Erzurum’birlikte Havuzbaşı Şehir Meydanı’ndaki tören, ocumak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ilbay Okay Memiş’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunduğu törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hane, 9. Kolordu Komutan Vekili Liva Berat Çevik, gaziler, askeri erkan, hava amirleri, mektepli ve vatandaşlar katıldı.

Ardahan

Ardahan’üstelik Vilayet bahçesinde planlı törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törende, Vali Hüseyin Öner, Garnizon Başkan Vekili Albay Iye Altınay, Şehremini Faruk Demir, özge ilgililer, gaziler ve martir aileleri amade bulundu.

Ilbay Öner, törene katılanlarla ayrımsız müddet ahbapça etti.

Erzincan

Erzincan’da ise belediye bakım binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törende, ürkmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, Ilbay Mehmet Makas, Belediye Reisi Bekir Aksun, 59. Topçu Yetişek Tugayı Komutanı ve Garnizon Başbuğ Vekili Liva Ahmet Sandık, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehabetli Öztürk, Erzincan Adli Hâkimiyet Hak Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Binali Saika Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, siyasal parti temsilcileri, kurum müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Ağrı

Ağrı’birlikte Abide Meydanı’ndaki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törene, Ilbay Osman Varol, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüsamettin Erol, kent protokolü, kurum amirleri, mektepli ve vatandaşlar katıldı.

Kars

Kars’ta dahi Hükümet Konağı önündeki törende, Vali ve Şehremaneti Komutan Vekili Türker Garip ile 14. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Sancak Melik Tunç, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Programa, çeşitli kurumların yönetici ve temsilcilerinin yanında mektepli ve vatandaşlar katıldı.

Share: