Gebze’ye 500 milyon liranın üstünde envestisman yapılıyor

Gebze’ye 500 milyon liranın üstünde yatırım yapılıyor

Yapılan ve bitmeme fail kül projeler basına tanıtıldı

KOCAELİ – Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yapılan ve yapımı devam fail toplanmış değeri 500 milyon lirayı çok 16 yatırım, matbuat mensuplarına tanıtıldı.

Gebze Belediyesi, kaymakamlık genelinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak makro projelerini hayata geçirmeye bitmeme ediyor. Bu çerçevede kentte yapılan ve yapımı bitmeme fail toplanmış değeri 500 milyon lirayı aşan 16 iz, basın mensuplarına tanıtıldı. Tek bir tane gezilen proje alanlarında Gebze Belediyesi Araştırı Proje Müdürü mimar Lahut Canpolat, gazetecilere hesaplı çalışmalar ve maliyetlerle ilgilendiren bilgiler verdi.

“500 milyon liranın çok çok üstünde aynı yatırım yapılıyor”

Planlı program hakkında açıklamalarda bulunan Gebze Belediyesi Tetebbu Proje Müdürü mimar Şerif Canpolat, “Programın amacı, şu dakika sahada yapmış olduğumuz eserlerin, binaların, tamamlanan ve bitmeme edenlerin tanıtımını yaparak ne zümre çalışmalar yapıyoruz hangi kadar bir bütçeyle yapıyoruz, bu konuda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Şu zaman bizim rotamızda 16 noktamız var. Yapmış olduğumuz şişman eserler var. Bunların ortada trafik yetişek alanından tutun, efsanevi barınağına, başarısız atılan merkezine kadar, Şehit Polis Güçleri Faruk Arslan Güven Merkezi’hangi ve mümasil zamanda açılışını yaptığımız Yeşil Meydan Balık Restoran’a büyüklüğünde değme yeri gezeceğiz. Bunların kâffesi tamamlanmadı, devam eden projeler de var. Ama balaban tıpkısı kısmı şu dakika bitmeme eden inşaatlardan oluşuyor. Sunma gelişmemiş zamanda bunları da ilçemize kazandıracağız. Mesela İlyas Satış Ahali Sağlığı Merkezimiz 150 milyon teklik tıpkı yatırım. Bunu genele vurduğumuz zaman edimsel rakamı 500 milyon lirayı geçer akçe. Istikşaf Proje Müdürlüğü’nün yapmış olduğu proje çalışmaları ve yapım çalışmaları 500 milyon liranın çok çokça üstünde. Şehremaneti Başkanımız Zinnur Büyükgöz, projelerin hepsi kendine özgü özelliklere ehil olduğu amacıyla, bulunduğu konum, bakım kitlesi, halkımızın talepleri düşünüldüğü zaman hepsine ayrı bire bir önem veriyor. Hepsiyle ilişik bizimle bir tane yegâne toplantılar yapıyor. Soluk Camii 7 mahalleye bakım ettiği için nadide tıpkısı ürün. İlyas Koca Halk Sağlığı Merkezi tamam şehre hizmet verdiği amacıyla nadide tıpkı kitap. Trafik eğitim alanı gerçekten eşi bir olmayan eserlerden birisi. Amma umumi anlamda hepsiyle değişik ilgileniyor” dedi.

“Bu projeleri en bodur zamanda bitireceğiz”

Yürütülen icraat neticesinde vatandaşlardan müspet mankafa dönüşler aldıklarını nâkil Canpolat, “Vatandaşlardan kavrayışsız dönüşler çokça olumlu. Hatta birçok müspet. Hatta bir nice projede sabırsızlıkla açılması noktasında bize baskı yapılıyor. Tığ üstelik elimizden geldiğince şantiyelerde müteahhit firmaları az buçuk elan uyararak hızlandırılması noktasında, himmet arkadaşlarımızın birlikte yüksek gayretleriyle sunma bodur zamanda açılışını yapacağız. Biz tahminî 50 kişilik bire bir ekibiz. Bize bindi veren, çalışmalarımızda emeksiz sağlayan, arada sırada mesaiye kalarak fedakarca etkin iş arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Onların sayesinde biz bu projeleri arz güdük zamanda bitireceğiz. Müspet dönüşlerden çevre birlikte halkımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Share: