Bilecikspor kongresinde haşat anlar

1969 Bilecik Spor Kulübün gerçekleştirilen kongresine 2 aday damgasını vururken sıkıntılı anlar yaşandı.

Önceki periyot kulübün başkanlığı yapan İsmail Cinoğlu, kimsenin aday olmasını durumda kulübün kayyuma gitmemesi için namzet olduğu açıklarken, Turgut Özen’in adaylığı açıklamasının arkası sıra adaylık geçildiği söyledi.

1969 Bilecik Spor Kulübün evvel kongresi kulüp binasında3 kişiyle yapılırken, çoğunluk sağlanamadığı üzere ertelenmişti o gün. Esbak devir kulübün başkanlığı işleyen İsmail Cinoğlu kimsenin namzet olmasını durumda kulübün kayyuma gitmemesi için namzet olduğu açıklamıştı. Kongreye 1 dolaşma kala hareket insanı Turgut Dikkat’in adaylarını açıklaması konusunda İsmail Cinoğlu adaylıktan çekilmişti. Geri Şeyh Edebali Ekin ve Kurultay Merkezi’nde yapılan ve büyük bent gören kongreye İsmail Cinoğlu’nun Turgut Özen’e söylediği sözler işaret vurdu.

“Bilecikspor benim babamın malı değil”

Turgut Ilgi, seçim öncesi yaptığı açıklamada, “İsmail Cinoğlu kardeşimiz kulübü ahzetmek amacıyla aday olmuş. Benim geç haberim oldu, ben yoktum burada. Kendisine basına çıkmadan 5 an ilk whatsapptan yazdım. İki sefer aradım açmadı telefonu. Ona üstelik burada nakletmek istiyorum, Bilecikspor benim babamın malı değil. Ben Bilecik’in çocuğuyum, o bile Bilecik’in çocuğu. Onun Galatasaray’a gittiğini onu ruhlu biricik eş benim. Onu Galatasaray’a gönderen bile benim. Tek kimse değil. Galatasaray’a ben gönderdim onu. Bilecikspor’a lacerem sahip çıktığımı anlatıyorum” dedi.

“İşine bak abi”

Bunun üstüne oturduğu yerden yanıt veren İsmail Cinoğlu, “O işlere bakma, işine bak abi” dedi. Arkası Sıra mağaza buz keserken, Dikkat, “O umum birlikte kavisli” dedi.

“Efsane başbuğ diye benzeri kimesne yok”

Ardından kürsüye çıkan ve Bilecikspor 1. Acemi Lig’da 1 namağlup böke, 2 sefer bile BAL play-off final oynatan İsmail Cinoğlu, “Turgut abi öncelikle hoş geldin, 20 yıldan sonra seni ilk defa Bilecikspor camiasının hizmeti içerisinde ahzetmek, gözümüzle şahit olmak burada ikram etmek bize değer donör. Sonuçta sen bizim abimizsin. Tığ seninle çok yollar yürüdük. Yeryüzü ceberut tablolarda dahi beraber olduk. Tek azıcık hiç benzeri şekilde Bilecikspor’la ilgili hizmetin tartışılmaz amma ego şu Bilecik’te bazı kelimelere çokça takılmaya başladım. Burada dinç arkadaşlarımda var efsane saylav efsane nazır söylence komutan efsane idareci neyin efsanesi bu insanlar bilemiyorum kent efsanesinden apayrı bire bir husus değiller kul karışma olmak için İsmail Cinoğlu söylence başkan yok. Efsane tevessül etmek üzere Turgut abi adımlar atmaya başlamış gördüm. Sanayide altyapıda önsezi projelerde bunların hepsinde varım diyor ve söylence olmaya başlanmış. Amma bu zamana kadar Bilecikspor’dahi reislik yapanlar kul dahil hepimiz bakım ettik ama hiçbirimiz efsane olmadık. Hakeza tıpkısı şey namevcut söylence görünmek amacıyla stadyum tezyit etmek lazım, yapı bırakmak lazım. Bilecikspor yönetiminin süreci içerisinde tek başkan tek nesne hiçbir sandalye masa biricik top miras bırakmamıştır. Pakt binasını bundan 4.5 sene ilk 4 bin 250 teklik servet geçişsiz mızıka sahaya çıkmamış. Aramızda mülk toplayarak, bundan dört buçuk yıl geçmiş lisansının iptalini önledik. . Kahvelerden adam toplayıp Yenipazar’a maça gittik değil mi 11 gönül. Federasyonu aradık kulübümüz kapanmasın diyerek yalvardık” dedi.

“Beni mortocu de arıyor, siz duymadım diyorsunuz”

Cinoğlu, açıklamasının devamında Turgut Dikkat’e yüklenerek, “Ego kongrede namzet falanca olmadım. İlk modül kongreye çıktık pakt binasına geldik baktık 3 kişiyiz. Ego orada dedim kim pakt kapanmaz ego icabında başkan olurum, bu bayrağı yere düşürmem. O devir biraz kişiyi aradı ihvan, şayet namzet çıkmazsa bana cuma namazı haset söyleyin köle kendimi hazırlayayım dedi. Turgut abim elhak aday yerine çıksa ego onun karşısına aday kazanç mıyım? Ama burada demin sizin beni aramanız gerekiyordu Turgut abi burada yanlışsınız. Köydeki mortocu üstelik aradı leziz olsun diyerek o bile duymuş ya ‘İsmail Cinoğlu komutan oluyor muşsun’ dedi. Beni imam üstelik arıyor toplumsal iletişim araçları gücü bile sen birlikte, gazetelerin rastgele şeyi sen bile evet senin İsmail Cinoğlu’nun komutan olduğundan haberim da bulunmayan diyorsun. Hakeza bire bir madde bulunmayan olduğunu birlikte düşünün cemaziyelevvel akşam ezanı siz yayına girdikten bilahare 21 zaman sonra siz beni aradınız kâffesi mukayyet. 21 an baktım bunu soracağınızı biliyordum. Senin namzet olduğu yerde büyüğüm kendisine adayı birlikte çıkmam, tığ de senin arkandan bu hizmete bitmeme ederiz. Biz sana rakip olmayız. Ben adaylık üzere rakip olmam ama 8 bin 500 çıngı mesajla hep Bilecik halkı kapanan kulüpler açılış üzerine İsmail Cinoğlu var gitmek noktasında beni onura etti” dedi.

Öte yandan Cinoğlu, aynı telefonla biz birlikte hazırız kimse çıkmazsa diyen 12-13 kişiden oluşturduğu yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, adaylıktan çekildi.

Seçime tek liste halinde giren Turgut Ilgi, 1969 Bilecik Spor Kulübün yeni başkanı oldu. – BİLECİK

Share: