Macar kurtarıcıların unutmayacağı elem: Yüksek

Macaristan’dan gelen Pest ili istirdat ekibi, bugün fert tıpkı paylaşım yaparak saatler süren istirdat iş sırasında hayata veda eden 15 yaşındaki Yüksek’yi andı. Macar ekip paylaşımda “Konuşmadığımız bire bir molekül var zira bizi üstelik etkiledi. Sevgili Ulvi, seni sonsuza büyüklüğünde unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Macaristan’ın Pest ilinden gelerek deprem bölgesinde Macaristan kurtarıcılarına katılan kontrol-kurtarma ekibi, zaman fert tıpkısı paylaşım yaptı. Depremlerin geçmiş gününden itibaren ekseriyetle çalıştıkları Hatay’dan istirdat hikayelerinden ve görüntülerinden paylaşım fail kadro, kurtarmaya çalıştıkları fakat aldığı eleştiri yaralardan muhit hayata veda eden Mehabetli’yi andı.

Depremler meydana geldiğinde 5 bükülmüş binanın 3’üncü kattaki evlerinde mevcut 15 yaşındaki Yüce ve ailesi, daireyi ayrılma ederken binanın çökmesi sonucu yoğun merdiven boşluğunda çökme altında kaldı. 32 saat enkaz altında kalan Ulu ve ailesini haddinden fazla kötü aynı durumda bulduklarını ifade fail kol, ayrıntılı aynı çalışmayla mikro aynı açıklıktan Yüksek’ye ve ailesinden 2 kişiye ulaştı. Macar grup, çalışmalara devam ettiklerini ancak eleştiri yaralar düzlük aileden iki kişinin bu sırada yaşamını yitirdiğini ve cebren ilerleyerek güçlükle boşluktan Mehabetli’ye ulaştıklarını rapor etti.’SONSUZA KADAR UYUYAKALDI’Şanlı’nin bacaklarının enkazın altında ezildiğini belirleyen kadro, saatlerce savaşım verdi. Mücadeleyi kaybeden Macar kadro “Konuşmadığımız ayrımsız molekül var zira bizi de etkiledi. Canan Uca, seni sonsuza büyüklüğünde unutmayacağız” sözleriyle Mehabetli’nin hikayesini anlattı. Grup paylaşımda şu sözlere meydan verdi; “Elini tuttuk, karnını doyurduk, güvendik çünkü onu el durumdan bir zamanlar kurtarabileceğimize inandık. Istirdat sırasında Ali’nin bacaklarının kesilmesi son benzeri nasip namına ortaya artık, bu yüzden Hollandalı ekibin doktorlarına danıştık, fakat kavuşum darlığı dolayısıyla yapılabileceğini düşünmediler. 38 saat gelişigüzel savaştıktan sonra Mehabetli, sonsuza büyüklüğünde uyuyakaldı… Onu kurtarmayı başaramadık.”

Share: