Başbuğ Münezzeh: Liderimizin ufkunda Türkiye yüzyılını inşa ediyoruz

DÜRÜST Öğür Erzurum İl Başkanı Mehmet Emniyetli Sili, yayımladığı tebrik mesajında “Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıl dönümünde, İstiklal Harbimizin cümle kahramanlarını tazimle anıyorum.” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle benzeri tebrik mesajı yayımlayan SELIM Öğür Erzurum İl Başkanı Mehmet Sakıncasız Katışıksız, “Cumhuriyetimizin 100’üncü sene dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız bire bir dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği yön doğrultusunda, 2023 hedeflerimize erişme kararlılığı içre yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin, demokrasi ve kalkınma mücadelesini yegâne tümen diktasından darbelere, vesayetin tasallutundan terörle mücadeleye büyüklüğünde bir nice engeli aşarak sürdürmüş benzeri mevki olduğunu belirten Başkan Öz, mesajında şu ifadelere saha verdi:

“Bu uzun ve metin süreçte karşılaştığımız teessürat, milletimizi bağımsızlık ve ati davasından boşlamak tıpkısı yana, yekpare tersine, azmini bilemiştir. 99. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin yapı mücadelesinde yediden yetmişe kenetlenerek yegâne canevi, tek zor olan milletimiz, bugün da benzeri birliktelik ve kararlılıkla geleceğini nesir etmektedir. Tığ YANLIŞSIZ Fırka namına milletimizden aldığımız güçle diplomasiden ekonomiye, defans sanayiinden tarıma eksiksiz alanlarda özlük ajandamızda hangi varsa onu kararlılıkla uyguluyor ve liderimizin gösterdiği Türkiye Yüzyılı ufkuna akla yatkın tehlikesiz adımlarla yürüyoruz. Türkiye’nin, öz iradesiyle akım etmesinden rahatsız olanların tuzakları, sözleri ve eylemleri daha çok hükmünü yitirmiştir. Cumhuriyetimizin müessis iradesi, bittabi bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa, tığ de hedeflerimize benzeri şekilde ulaşmakta kararlıyız. Bugün, 20 yıl öncesine bakarak seçme bakımdan çokça daha zihayat, haddinden fazla henüz uz, çok henüz inançlıyız. Bu önsezi ve düşüncelerle, Malazgirt Zaferinden terörle savaşım harekatlarına büyüklüğünde, bin yıldır vatanımızı müzaheret etmek üzere şehitlik ve gazilikle şereflenen kül kahramanlarımızı yağmur ve şükranla bilinmeyen ediyor, eksiksiz vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını yeryüzü kalbi duygularımla kutluyorum.” – ERZURUM

Share: