Balıkesir’de nitelikli dolandırıcılık operasyonunda 9 kaka yakalandı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde kamu çekicilik ve kuruluşları zararına kalifiye dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 9 berbat gözaltına alındı.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya bakarak, Bandırma Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele Bölüm Amirliği ekipleri, bazıları yeşil reçeteye tabi ilaçların usulsüz ifade düzenlenerek piyasaya sürüldüğü, ecnebi uyruklulara satıldığı, bu şekilde amme gurur ve kuruluşlarının zarara uğratıldığını tespit etti.

Bunun üstüne harekete geçen ekipler İstanbul, Kilis ile Balıkesir’in Bandırma ve Nem ilçelerinde kâh adreslere faaliyetler düzenlendi.

Ev ve hareket yerlerindeki aramalarda 12 bin 400 ağrı kesici niteliğinde komprime, 300 enjeksiyonlu çözelti içeren soluk sulandırıcı niteliğinde iğne, 146 bireşimli ecza komprime, 1,78 gram kötü, 0,57 gram metamfetamin ile sayısal materyaller ele geçirildi.

Operasyonda “amme gelgel ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık”, “esrar yön ticareti”, “resmi ve hususi belgede sahtekârlık” suçlamalarıyla 9 kaba gözaltına makbuz.

Share: