Aydın’da doğan “uzun hayvan bebek” günlerce ruzname olmuştu! İşte serencam gayrimeskûn…

Türkiye’üstelik 2000’li yılların ortalarında arka arkaya doğan uzun hayvan bebekler, uzun süre gündemde kalmıştı. Adana, Veca ve Siirt’te doğan bebekler, hayata tutunamadı. Fakat uzun hayvan çağa doğumları baştan görülmeye başlandı. Uşak’ta doğan arkası sıra de İzmir Behçet Becerikli Çocuk Hastanesi’ne atıf edilen Gökdeniz T. haricinde tıpkı çağa da ağır sıklet bakımda yaşam savaşı veriyordu fakat hayata tutunamadı.

24 SAAT KREMLENMESİ GEREKİYOR

Doğduktan sonraları nazik tıpkı hayat mücadelesi veren ve 2 kamer boyunca ailesine teyit edilemeyen Gökdeniz süt kuzusu, ailesinin ve doktorların şişman özverisinden bindi aldı. Ancak 24 saat süresince kremlenmesi gerekiyor, enfeksiyon emretmek Gökdeniz bebek için bir zamanda “Ahiret Yolculuğu” anlamına geliyor.

ANNESİNİN ÇABASIYLA HAYATA TUTUNDU

Gökdeniz çağa, annesi Ela T.’nin sayesinde hayata tutunmayı başardı. Bebeğin serencam abur cubur birlikte vatandaşlar vasıtasıyla zül ediliyordu. Gökdeniz’in serencam halini annesi toplumsal iletişim araçları hesabından paylaştı. Bebeğin durumunun gayet bol olduğu görüldü.

HALK ARASINDA “YILAN BEBEK” NAMINA SABIK İKTİYOZİS NE GELMEK?

Umum beyninde pul hastalığı kendisine bilinen iktiyozis vulgaris, kıymetli görülen kalıtım bilimi müteaddi benzeri ten hastalığıdır. İlk yerine 1771 yılında Edward Lambert isimli hastada tanımlanmıştır. İleri düzeyde kap lezyonları saptanan bu sökel kirpi adam olarak tanımlanmış ve çor 3 gömlek ailesinde üstelik görülmüştür.

İşte Gökdeniz’in sonuç evinsiz:

Share: