Amasya’da Amme Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Amasya Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında Kamu Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Amasya Valiliğinde düzenlenen toplantıda konuşan Masatlı, toprak genelinde sunulan amme hizmetleri ile kamu yatırımlarının umumi değerlendirmesini yaptıklarını söyledi.

Kamu yatırımlarının beraberinde sosyal azamet anlayışını da benimsediklerini dile getiren Masatlı, şöyle konuştu:

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kömür yardımı ve gaz desteği noktasında Içtimai Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüklerimizin çalışmaları bitmeme etmektedir. Esasen Vefa Projesi kapsamında toprak genelinde kendi bakımını karşılayamayacak buğulu ve engellilerimizin yaşadığı 601 haneye bakım verilmektedir. Ekincilik ve hayvancılık alanında ise bu yıl oldukça çoğalan tıpkı mevsim geçirmiş bulunuyoruz. İlkbahar döneminde gerçekleştirdiğimiz fide, direk ve beceri ekipman desteklerimiz 2023’te bile bitmeme edecektir. İl Özel İdaremiz bu sene belirlenen mesai takvimi çerçevesinde defa, enfrastrüktür, içme ve sulama suyu gibi projelerini nazik oranda tamamlamıştır. KÖYDES düzentileme takviminde yer alan projeler üstelik başarıyla bitirilmiştir.”

Şehit aileleri, gaziler, apotr aileler, sahipsiz ve eytam, gerekseme sahipleri, engelli ve yaşlıları sonsuz müzakere ettikleri anlatan Masatlı, kendilerine devletin baştan sona yanlarında olduğunu hissettirdiklerini kaydetti.

Toplantıda afiyet, eğitim bilimi, tarım, toplumsal hizmetler, içtimai teavün, genel bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES programı ve kaymakamlıklarca ölçülü sair projelere ilgilendiren bilgilendirme yapılarak, düşünce alışverişinde bulunuldu.

Share: