Ağız Diş Sağlığı Aplikasyon ve Araştırma Merkezi’nde zelzele, cuşiş ve bina boşaltma tatbikatı

Kütahya Esenlik Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Koordinatörlüğü vasıtasıyla Kavşak Diş Sağlığı Aplikasyon ve Araştırı Merkezinde deprem, cuşiş ve bina boşaltma tatbikatı gerçekleştirildi.

AFAD “Afetlere mukavemetli sosyete tevlit” vizyonu çerçevesinde 2022 Facia Manevra Yılı zar edilmişti. Sarsıntı öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgilendiren hazırladığı gösteri planları ve bilinçlendirme faaliyetleriyle birey ve dünyalık kayıplarının bildirme organ indirilmesi üzere üniversitemiz İSG Koordinatörlüğü eliyle A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sedat Ülgü koordinasyonunda zelzele, cuşiş ve yapı boşaltma tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.

Tatbikat sonrasında açıklamalarda mevcut Bilirkişi Sedat Ülgü, “KSBÜ namına çalışanlarımızın gelgel içi eğitimlerine ve tatbikatlara önem veriyoruz. Bu çerçevede gelişigüzel sene eğlenceli ve planlı namına gerçekleştirdiğimiz tatbikatların birini elan başarı ile tamamlamış olup, afetlere cebin dirençli toplum tevlit hedefine çalım namına ulama sağlamaya devam edeceğiz” dedi. – KÜTAHYA

Share: