Sular altında kalacak Yusufeli’nde off-road yarışları düzenlendi

– Sular altında kalacak Yusufeli’nde off-road yarışları düzenlendi

ARTVİN – Artvin’in baraj suları altında kalacak Yusufeli ilçesinde 7. Yusufeli Off-Road Yarışları soluk kesti.

Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Motor ve Tabiat Sporları Kulübü işbirliği ile planlı 7. Yusufeli Offroad yarışlarına; Ermenistan, Gürcistan, Erzurum, Iğdır, Kars, Sivas, Artvin ve ilçelerinden 45 kol katıldı.

Araçların motosiklet gücüne bakarak S1, S2, S3, S4 ve S5 kategorilerinde yarışan ekipler, pek parkurda dereceye gidermek amacıyla korkunç mücadele etti. Sürücüler, kabarıklık ve çukurlarla zorlaştırılan 2 bin 500 metre uzunluğundaki 40 kapıdan oluşan parkurda bazı bazı ağırbaşlı anlar yaşarken, parkuru bitiremeyen vesait hareket makineleriyle pistten çıkarıldı.

Aracı canip yatan çoban aracını düzeltip yarışa bitmeme etti

S2 kategorisinde yarışan Arhavi Huy Sporları Off-Road Kulübü’nden Güdücü Hüseyin Güngör ve copilot İbrahim Arafal virajı alamayınca araçları yan yattı. Görevlilerin sayesinde araçlarını düzelterek yarışmaya bitmeme eden uçman Hüseyin Güngör seyirciler yoluyla destek alkışı alarak yarışı tamamladı.

Yusufeli Şehremini Eyüp Aytekin; “Baraj suları altında kalacak Yusufeli’mizin bu coğrafyasında kim sonuç off-road yarışlarımızı düzenliyoruz. Önümüzdeki yıl yıpranmamış coğrafyamızda kullanılmamış yerimizde bu kalıp etkinlikleri açmak ortamında çalışmalarımıza başladık. Katılan hep yarışmacılara teşekkürname ediyor yarışlarda başarılar diliyorum” dedi.

Katılımın oldukça çok olduğunu belirten YUMDOFF Başkanı Hasan Cari, off-road oyunlarının kamp zarfında müziklerle, eğlencelerle 2 çevrim sürdüğünü belirterek yarışların kazasız belasız bire bir şekilde bitirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Share: