Yardımlar Çanakkale’den yola çıktı

Biçim üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan depremden etkilenen çok sayıda bölgeye arkalamak amacı ile ülke genelinde vatandaşlar yoluyla toplanan yardımlar, sarsıntı bölgesine ulaştırılmaya devam ediyor. Çanakkale’üstelik üstelik site genelinde toplanan yardımlar, hareket bölgesine ulaştırılmak amacıyla yola daha çok.

Deprem sonrası balaban yıkımın ve acıların sarılabilmesi amacı ile Çanakkaleliler vasıtasıyla yapılan yardımlar toplanmaya bitmeme ediyor. Mahalle Muhtarlıkları, Şehir Konseyi, Çanakkale Belediyesi Içtimai Bindi Hizmetleri Müdürlüğünde toplanan yardımlar, Değerli Yıllar Dirim Merkezi’nde oluşturulan koordinasyon merkezinde fahri kentliler, üniversite öğrencileri ve belediye personelleri vasıtasıyla azık, sezmek, battaniye, hıfzıssıhha ürünleri ve ısıtıcılar şeklinde kategorize edilerek sarsıntı bölgesine ulaşmak için paketleniyor.

Çanakkale halkı iri aynı tesanüt örneği gösteriyor

Araçların yola çıkmasından önce açıklamada kâin Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan, “4 kamyon ve 1 kamyonet namına sarsıntı bölgesine Çanakkale halkının yapmış olduğu bağışları, alelhusus birlikte giysi, battaniye ve eşya ilkin koyulmak amacıyla türlü malzemeleri kamyonlarımıza yükledik. Onları demincek yola çıkarıyoruz. Dünden beri hem güç tıpkısı bergüzar geldi hem dahi mevrut bağışlar gönüllülerin birlikte katılımıyla klasman edildi. Hediye yapanlara öncelikle teşekkürname ediyorum. Daha dazla kişiye ulaşabilmek namına kampanyamız bitmeme edecek” dedi.

Yardımları toplamaya bitmeme ediyoruz

Yaşanan nazik acının ancak dayanışma ile atlatılabileceğini ifade eden Komutan Gökhan, “Bu günler, umum birliğiyle felaketleri atlatma günleri. Ayrımsız yerde cenk kadar düşünelim. İkisi de yıkıyor. Onun üzere bizim buradaki görevimiz korumak. İnsanlarımız, oradaki fert dostlar için birlikte çaça yardımında bulundular. Rastgele şeyi buyurmak zorundayız. Çokça duyguluyuz tabi, kayırıcı ne diyeceğini birlikte bilemiyor bu kabilinden durumlarda ama dayanışmamız bitmeme edecek. Bağışları bekliyoruz yine. Hem muhtarlıklarda, Sosyal Hayat Evlerimizde, Kızıl Yıllar Hayat Merkezimizde buralarda yeniden malzemeler toplandıkça yollayacağız. Bugünleri, sabırla, dayanışmayla atlatacağız. Bu eyyam uğraş ika, arbede, cenk günleri değil. Bugünler tesanüt günleri. Zira orada insanlar enkazın altında, bibi sağlıklı olan insanlar var. Yakınlarını kaybetmiş insanlar var. Orada devasız insanlar var. Orada sahn durmuş durumda. Tek öz bulunmayan. Onun amacıyla şu yaptığımız, ufak tıpkısı ulama. Tamlık Türkiye tabi bunu yapıyor. Onun üzere yeniden hepimizin başı sağolsun, hepimize esbak olsun” diyerek konuştu.

Gönüllüler ve şehremaneti personellerince hazırlanarak araçlara yüklenen müzaheret malzemelerinin ilk etabı Zer Yıllar Dirim Merkezinden yola daha çok. Depremzedelere ulaştırılmak için yola çıkan vesait, Belediye Reisi Ülgür Gökhan, Uray Başkan Yardımcıları, Uray Meclis Üyeleri ve gönüllüler marifetiyle uğurlandı. – ÇANAKKALE

Share: