Vali Arak: “Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84. sene dönümünde kaçınmak ile anıyoruz”

Erzincan Valisi Mehmet Çalınmış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. sene dönümü münasebetiyle aynı anma mesajı yayımlayarak, “Kurtuluş Savaşımızın lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu, iri devlet adamı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84. sene dönümünde gocunmak ile anıyoruz” dedi.

Vali Araklama, mesajında şu ifadelere düzlük verdi:

“Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, fikirlerini, milletimize kazandırdıklarını ve vermek istediklerini doğru vukuf ve anlamlandırma bakımından, 10 Kasımların önemi büyüktür. Ömrünü vatanının ve milletinin bağımsızlığına adayan Atatürk; milletimizin bile desteğini alarak başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı eşsiz bire bir zaferle sonuçlandırarak, Ermiş milletimizi gine ayağa kaldıran ve tarihe taraf veren balaban bire bir komutan ve büyüklük adamıdır.

Biliyoruz ki, büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, gayretleriyle anılırlar. Bizler da bu şuurla, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni kullanmak almak, katiyen yüzümü yutmak emretmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.’ sözünden hareketle, onun gösterdiği yolda yürüyecek ve onun ‘en nazik eserim’ dediği Cumhuriyetimizi modern medeniyetler seviyesinin konusunda çıkarmak üzere sürekli yorulmadan çalışacağız.

Milli Mücadelemizin önderi, misilsiz alp Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, daima Ermiş milletimizin kalbinde yaşayacak, birlikte uğraş ettiği cebe arkadaşları ve bağımsızlık savaşımızın yekpare kahramanları tek ahit unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Halas Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. sene dönümünde saygıyla, şükranla ve rahmetle anıyor; vatanımızın ayrılamaz bütünlüğü ve milletimizin birliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi yağmur ve minnetle el ediyorum.” – ERZİNCAN

Share: