TÜBİTAK yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Ilbay Ersin Yazar, TÜBİTAK 16’ncı Ortaokul Öğrencileri Arası Proje Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere hediye verdi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, İl Milli Terbiye Müdürlüğünde planlı etkinliğe Ilbay Ersin Müellif, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Aktif, meslek müdürleri, müdür yardımcıları, proje koordinatörü öğretmenler ve yarışmada dereceye giren öğrencilerle velileri katıldı.

Ortaokul Öğrencileri Arası Proje Yarışması’na 12 projeyle katılan Antalya’nın, havza finalinde 9 projeyle kademe elde ettiği bildirildi. Antalya’nın, 3 birincilik, 1 ikincilik, 2 üçüncülük derecesi ve 3 motivasyon ödülü aldığı, dereceler itibarıyla Türkiye birincisi olduğu kaydedildi.

Ödül töreninde konuşan Kalem Erbabı, Antalya’nın bili, tekellüm, spor alanlarında gösterdiği başarıyla Türkiye’ye ferah bir örnek olduğunu belirtti.

Yazıcı, “Şehrimizin olgun alanında kendini ispatlaması ve Türkiye birincisi olması bize nazik bir gelgel yaşattı. Tığ eğitimin önemine inanıyoruz. Şehrimizin her noktasında bu kök başarıları artırabilmek namına; selen, danışma, spor, kültür gibi bütün alanlarda güzellikler gerçekleştirmek amacıyla çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye finalinde birincilik derecesini kazanan Antalya Bilim ve Görüşme Merkezi 8’inci dershane öğrencisi Ada Yeşilyurt ise “Projelerimin, TÜBİTAK kabilinden köklü bili araştırma oturmuş marifetiyle geliştirme ve yaygınlaştırma imkanının sunulması, benzeri araştırmacıya verilebilecek en domuzuna hediyelerden biridir.” dedi.

Vali Kalem, dereceye girerek Türkiye finaline katılmaya türe kazanan Akdeniz Evliyaoğlu, Alper Nihat Aydemir, Lorin Aydın Önen, Tabiat Mete, Betülay Özcan, Bayram Ayı Acar ve Türkiye finaline nida edilmiş olan 24 öğrenciyi kutlayarak altın ödül etti.

Share: