Tokat Uray Plevne önce galibiyetini almak amacıyla sahaya çıkacak

AXA Sigorta Voleybol Efeler Ligi ekiplerinden Tokat Uray Plevne, önceki galibiyetini Halkbank uğrunda almayı planlıyor.

Başantrenör Furkan Gani, AA muhabirine, erte sahalarında ligin güçlü ekiplerinden şampiyona adayı Halkbank ile karşılaşacaklarını söyledi.

Maçın hazırlıklarını tamamladıklarını tamlayan Dolgunca, “Maatteessüf ligde oynanan 5 maçta elan galibiyetimiz bulunmuyor, önümüzdeki fikstür da az çok kip. Sırasıyla Halkbank, Ziraat Bankart ve Fenerbahçe ile oynayacağız. Bu takımlarla aramızda kısık anlamda bütçe farkı var.” dedi.

Sporcuları ve ekibinin elinden geleni yaptığını, iyicene bire bir ortamları üstelik bulunduğunu dile getiren Ferah, “Yapabileceklerimizin üzerinde işlemler yapıyoruz amma bire bir kalem sonuca ulaşamadık. Yegâne gayemiz galibiyete en mümasil sürede ulaşabilmek. Sporcularım bu süreçte haddinden fazla şey öğrendi. Bu tecrübeyi özellikle oyunların akıbet bölümlerine yansıtabilirsek, yengi hasretimizi bitireceğiz. Oyuncumuz Atakan Topal’ın sol elinde boşluk tayin edildi ve tedavisine başlandı. Maalesef kendisini 2 hafta kullanamayacağız. Tedavi sürecine tutkun olarak bu süre uzayabilir.” ifadelerini kullandı.

Iyi, aktarma çalışmalarının birlikte sürdüğüne işaret ederek, şunları kaydetti:

“Pasörümüz Berkün Eber Üstündağ, Bir Zenci Emirlikleri takımı Desise-Ain’e nakil oldu. Namına öneri geldi ve görmek istedi, bizler üstelik hapsetmek istemedik. Berkün’ün adına takıma pasör Ağa Özbey’i karışma ettik, pazartesi günü bizimle olacak. Taraftarımızın bizi yalnız bırakmamasını, sporcularıma bindi olmalarını istiyorum. Zira bu ekip rastgele şeyin arz iyisini türe ediyor. Herkes çok yüğrük ve çok iştahlı. Gücümüzü sonuç esas büyüklüğünde kullanıyoruz, sonuç topa büyüklüğünde savaşıyoruz. Amacımız ongun voleybol kandırmak ve seyircimize gani voleybol izletmek. Bunu dahi şimdiye kadar oynamış olduğumuz maçlarda gösterdiğimizi düşünüyorum, sonuca gidemesek bile. Ferda cemi Tokat’ı salona bekliyoruz.”

Tokat Şehremaneti Plevne ile Halkbank beyninde Ulu Yücel Spor Salonu’nda oynanacak maç, erte saat 15.30’üstelik başlayacak.

Share: