Tarım Itimat, Aynes Gıda’yı devraldı

Türkiye Tarım Emniyet Kooperatifleri (Ekincilik Güven), münakasa süreci tamamlanan Aynes Gıda’yı, Artırım Mevduatı Sigorta Fonundan (TMSF) devraldı.

Tarım Cesaret Merkez Birliğinden yapılan açıklamaya göre, tarladan sofraya üretimin temas aşamasında çiftçilerin beraberinde meydan alan Tarım Güven, uçtan uca üretim planı doğrultusunda yatırımlarına bitmeme ediyor.

Hasat döneminden nihai ürün haline gelene kadar zirai üretimin parçalanmamış sürecini strateji eden Ekincilik Güven, çiftçiden aldığı güçle büyümesini sürdürürken, yapılış bu kapsamda münakasa süreci tamamlanan Aynes Gıda’yı, TMSF’den devraldı.

Ekincilik Emniyet Grubu, ahali emeği ürünleri nihai ürüne dönüştüren Tarım Güven Bağlantı ve bu ürünleri tüketiciyle buluşturan Kooperatif Market markasına, serencam adına Ekincilik Kredi Benzin’ü dahi ilaveten gücüne yavaş kattı.

Ekincilik Emniyet Benzin, yapacağı yıpranmamış yatırımlarla benzen, süt ürünleri ve yemleme alanında Türkiye ve az dışındaki pazarlarda gelişimini sürdürecek. Devlet genelinde teşkilatlanmış 1615 kooperatif ve tahminî 800 bin ortağı ile Türkiye’nin sunu şişman dikici ailesi olan Ekincilik Cesaret Grubu, hayvancılıkla uğraşan çiftçiler amacıyla mevcuttaki aksata payını genişletecek.

Aynes, Ekincilik Itimat Grubu altında geleneğe ilişkin fakat yeniliklere kemiksiz olarak üretimine devam edecek.

Aynes Gıda’nın Tarım Güven Benzin Ürünleri NANIAZIZ’ye geçmesiyle Ekincilik Güven, sektörde oylumlu bire bir aktör haline geldi. AR-GE kabiliyeti ve nitelik yönetimi ile Ekincilik Itimat Benzen, Aynes’in bulunan üretim kapasitesini artırarak, kaliteli ürünleri Ekincilik Yüreklilik güvencesi ve akla yatkın fiyatlarla tüketiciyle buluşturacak.

Öncelikli görevi, topraktan sofraya ulaşıncaya büyüklüğünde tarımsal üretimin her aşamasında üreticinin birlikte vadi ahzetmek olan Tarım Yüreklilik Grubu, düzensiz sektöründe üstelik tüketicinin lehine piyasada vadi algı.

-“Sektörde alçak aynı aktör olacağız”

Açıklamada görüşlerine düz verilen Türkiye Tarım Cesaret Kooperatifleri Umumi Müdürü Hüseyin Ziyalı, Tarım Emniyet’nin doğru geçmişi ve faal düzenleme yapısıyla Türkiye’nin genişlik büyük fellah kuruluşu olduğunu belirtti.

Okumuş, şunları kaydetti:

“Tığ bu hareketli yapıyı büyüklük tarımına ve ekonomimize henüz yararlı, henüz yaratıcı hale tebliğ etmek üzere yatırımlar yapıyoruz. Benzer oldukça girdileri yer düşük fiyatla, genişlik iktisadi şekilde üreticiye aktarma etmek ve sonuncu anlamda tüketiciyi üstelik sunma iktisadi ürünlerle buluşturmak istiyoruz. Aynes’i satın almak bizim için kocaman tıpkı fırsattı. Kendi bilgi ve birikimimizi yansıtarak Tarım Cesaret Benzen AŞ ile sektörde alçak aynı oyuncu olacağız. Amacımız, hem üretim kısmımızı perçinlemek hem de büyüklük ekonomisine artı derece katmak. İşlemin tam paydaşlarımıza doğru olmasını diliyoruz.”

Share: