Şırnak Lehçe Bilardo Turnuvası 2.ve 3. turlarla bitmeme etti

Şırnak 14 ilden 96 sporcunun katıldığı “Şırnak Belediyesi Bölgesel Bilardo Turnuvası” 2’inci ve 3’üncü turlarla sürdü.

Cumhuriyet Altını Mahallesi Longoni Bilardo Salonu’nda salındaki 4 masada planlı ve dün başlayan 3 bant bilardo turnuvasında, 46 sportmen ilk turların arkası sıra 2.tura, 24 sporcuda 3.tura çıktı.

Turnuvada, 2022 3 Bant Bilardo Şampiyonu milli sporcu Tayfun Taşdemir ile 1997 Bilardo Acun Şampiyonu Yılmaz Özcan üstelik vadi alıyor.

Şırnak Bilardo İl Temsilcisi Faysal Kadırhan, geri başlayan ve 14 ilden 96 sporcunun katıldığı bölgesel turnuvanın zaman 2. ve 3. turlarının oynandığını yarında çeyrek, yarı final ve final karşılaşmaları ile devam edeceğini söyledi.

Turnuvanın bilardoseverleri ayrımsız araya getirdiğini nâkil Kadırhan, “Bilardoya rağbet verenler hem Şırnak genelinde hem da memleket dışından iştirak sağladı. Serencam dünya şampiyonu Tayfun Taşdemir’in burada olması bizim üzere balaban aynı şans.Onu izlemeye haddinden fazla sayıda yurttaş geldi” dedi.

Turnuvaya Bitlis’ten katılan ve rakibini yenerek 2. tuğra sâdır Hüseyin Güzeldere, havza genelinde düzenlenen turnuvalara katıldığını ve Şırnak’ta olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

“Serencam Dünya şampiyonu Tayfun Taşdemir ile bir turnuvada olmaktan ve bire bir mekanı paylaşmaktan nazik itibar ve gurur duyuyorum” diyen Güzeldere, Şırnak’ın haddinden fazla domuzuna tıpkı etkinliğe familya sahipliği yaptığını rapor etti.

Emeği sabık herkese teşekkürname fail Güzeldere, bölgede bilardoya haddinden fazla demet duyulduğunu belirterek, “İkinci tuğra çıktım çok metin rakipler var zorlayacağım inşallah dömifinal ve finale kalırım” dedi.

Turnuva, ferda çeyrek altın, dömifinal ve final karşılaşmalarının arkası sıra sona erecek.

Share: