Serencam an haberleri | GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATI YENİDEN BAŞLADI

GAZİANTEP’te yapımına 9 sene geçmiş başlanan 1875 yataklı vagon Şehir Hastanesi Uyanış İnşaatın antlaşma almasıyla yeniden başladı.

Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak, yılan hikayesine serencam vereceklerini ifade ederek, 2023 yılının Haziran ayında inşaatı bitireceklerini söyledi.

2013 yılında temeli atılmış Gaziantep Site Hastanesi, benzeri mızıka anlaşmazlıklardan muhit 9 yıldır bitmeme ediyor. Şu ana kadar yüzde 35-40 civarında yapılmış durumda olan hastane için Sağlık Bakanlığı ve Rönesans Ana Ortaklık yetkilileri müzakere başlattı. Görüşmeler sonucunda Rönesans Sağlık Yatırım, Gaziantep Site Hastanesi’nin yüzdelik 51 payını almak için barışma yaptı.

Keyif Bakanlığı, Rönesans Sağlık Yatırım, Meridiam, Samsung ve İstanbul Portföy iş birliği ile hayata güzeşte proje ile sayrılarevi inşaatı yeniden başladı. Günce 15 bin hastaya ayakta tedavi imkanı sunacak olan 1875 akak kapasiteli sağlık üssü, yaklaşık 6 bin kişiye birlikte kalıcı istihdam sağlaması hedefleniyor.İnşaatın baştan başlaması ilke ilişkin ‘İnşaata Tevessül Töreni’ düzenlendi. Törene; eski Türe Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delice, Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak, milletvekilleri, kaza şehremaneti başkanları ve hareket insanları katıldı.

‘YILAN HİKAYESİNE SERENCAM VERECEĞİZ’

Programda mütekellim Uyanış Holding Başkanı Erman Ilıcak, proje yıllardır beklemekte olduğunu ve yüzdelik 35-40 civarında işlenmiş durumda olduğunu söyledi. Uzun Hayvan hikayesine akıbet vereceklerini belirten Ilıcak, bilcümle sorunları çözmüş bire bir şekilde açım yaptıklarını ve eskimemiş bire bir bap acıktıklarını kaydederek, 8 mahiye süre içerisinde düzenlenen ve programlı çalışarak bitireceklerini anlattı.Erman Ilıcak,Gaziantep Kent Hastanesi üstelik diğer hastaneler ile gelişigüzel bire bir tarihte ihale edilmişti. 2014 yılında ise Cumhurbaşkanımızın katılımı ile hep kent hastanelerinin sözleşmeleri tıpkısı çevrim imzalandı. Gaziantep Site Hastanesi de karışma görünmek için tamlık projelerin başlanması beklendi. Biz kişi bünyemizde olan hastaneleri başlatırken, Gaziantep Şehir Hastanesi da o dönme ki yatırımcıları olan şirketlerle 2017 yılının nisan ayında projeyi başlatmak için yola çıktılar. 2019 yılında yatırımcılar ve müteahhit arasındaki anlaşmazlıklar zımnında proje durduruldu. Sonrasında yeniden değişik talihsizler oldu. Proje yıllardır beklemekte. Bugün yüzde 35-40 civarında mamul durumda. Tığ inşallah bu uzun hayvan hikayesine serencam vereceğiz. Bugün hep sorunları çözmüş tıpkısı şekilde bunu tıpkısı an ilk tahsis etmek amacıyla karşınızdayız. 2023 yılının Haziran ayında bitireceğiz. Önümüzde ağırlık aynı 8 ay var. İnşallah inancımız yekpare mahcup olmayacağızdedi.

8 AYDA BİTMESİ PLANLANIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, hastanenin 2023 yılında bitirilmesi planlandığını ifade ederek, bugün itibariyle vicdanen bayındır olduklarını ve daha geçmiş yaşanan sıkıntıların yaşanmayacağını belirtti.Delimsirek, Pandemi sürecine bütün acun salgınla mücadele ederken, hastanenin bitmemesi beribenzer taraf etkileri alışılmadık zordu. Burası bizim sunma belli belirsiz karnımızdı. Elan önceki ortaklarda yaşanan hep zorluklara hakimim. Ne söyledilerse yapmadılar. Şürekâ arası cüret sorunu vardı. Bugün itibariyle vicdanen çokça rahatız. İnşallah 2023 yılında cumhurbaşkanımızın elinden buranın açılışının yapılacağına inanıyorumdiye konuştu.Gaziantep Valisi Davut Gül ise, 1875 yataklı vagon Türkiye’nin sunu şişman 4’üncü Site Hastanesi’nin Gaziantep’e kazandırılacağı amacıyla mutlu olduklarını belirterek, bunun yanı sıra devam fail esenlik yatırımları olduğunu bile söyledi. 100 yılda Gaziantep’te yapılan kamu hastaneleri yatak sayısının 1 sene içerisinde tüm olacağını kaydeden Gül, Gaziantep Kent Hastanesi’nin bir an önceki vatandaşa bakım vereceği günü beklediklerini sözlerine ekledi.Share: