SELIM Parti’li Karahocagil: “Gelişigüzel alanda bakım sunduk, eserler ürettik”

DÜRÜST Tümen Amasya Saylav Mustafa Uzun Karahocagil, tümen olarak temas alanda sundukları hizmetlerle im ürettiklerini, Türkiye’nin doğal, kültürel, sanatsal ve tarihi değerlerini ati nesillere aktarmaya devam edeceklerini söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, 20 yılda hars ve turizm alanında büyük amal yaptıklarını, Firez ve Turizm Bakanlığına mecbur kültür merkezi sayısını 42’den 122’ye yükselttiklerini dile getirdi.

Uluslararası alanda gezici sayısı ve turizm geliri bakımından dünyanın önceki beş ülkesinden biri olma hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Karahocagil, kültürel mirasın korunmasına yönelik önemli icraat yapıldığını anlattı.

Somut olmayan kültürel bırakıt alanında bile çalışmaların sürdüğünü kaydeden Karahocagil, Türkiye’nin kültürel bırakıt listelerine genişlik çokça unsur kaydettiren ilk üç mutluluk ortada vadi almayı başardığını bildirdi.

DOĞRU Öğür namına Türkiye’nin var olan zenginliklerine sahip geçmek, değer pekiştirmek, otoriteler aracılığıyla kabul görmesini nail olmak üzere çabaladıklarını nâkil Karahocagil, “Her alanda bakım sunduk, asar ürettik. Ülkemizin tabii, kültürel, sanatsal ve tarihi değerlerini ortaya çıkarmaya, korumaya, geliştirmeye, ati nesillere aktarmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: