Şehremaneti ekipleri ferasetsiz transformasyon malzemeleriyle 2 oyun parkı kurdu

Van’ın Gürpınar Belediyesi kavrayışsız transformasyon marifetiyle elde ettiği malzemelerden iki okula oyun parkı kurdu.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne sınırlı ekipler, uymazlık gören ve eskiyen park yeri malzemeleri hurdaya fora etmek adına, atölyelerde yenilenerek baştan kullanılmasını sağlıyor.

İlçedeki parklarda deforme olan malzemeleri atölyeye getiren ekipler, bakım ve onarımlarını yaptıktan bilahare yeni yerlerine monte ederek çocukların ve mahalle sakinlerinin hizmetine sunuyor.

Bu kapsamda, Örmeli ve Zernek mahallelerindeki ekol bahçelerine idraksiz inkılap çalışmaları kapsamında oyun parkı kuran şehremaneti ekipleri, çocuklara alanlarda oyun oynama imkanı sundu.

Belediye Başkanı Hayrullah Biliş, hayata geçirdikleri projelerle ilçeye hizmet etmeye, doğaya ulama sunmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Çocukların mutluluğuna ortak olmak ve kafasız dönüşüm bilincini soymak amacıyla hakeza benzeri çalışmaya imza attıklarını kaydeden Tanıdık, şöyle konuştu:

“Çocuklarımızı hediye etmek amacıyla mahallelerimizden mevrut talepler doğrultusunda parklarımızı kuruyoruz. Bunu yaparken gabi inkılap bilinciyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ekiplerimizle, çocuklarımızın seveceği şekilde renkli oyun alanları oluşturduk. Bu şekilde hem çocuklarımızın baziçe oynayacağı alanları oluşturmaya hız ediyor hem dahi deforme olan malzemeyi yeniden kullanıma kazandırarak amme kaynaklarını akla yatkın ve durumunda kullanıyoruz. Parklarımız, çocuklarımıza ve mahalle sakinlerimize kılıklı olsun.”

Örmeli Mahallesinde zihayat Reha Zehir ise yıllardır hakeza ayrımsız parka ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Talebimiz üstüne belediye ekipleri baziçe parkını kurdu. Çocuklarımız henüz evvel ateş oluşturan alanlarda oynuyordu. Parkın yapılması bizi mutlu etti. Emeği sabık herkese teşekkürname ederim.” dedi.

Share: