Şanlıurfa’da şişman sünnet şöleni yapıldı

Şanlıurfa’nın Hilvan Belediyesi eliyle gerçekleştirilen dolgun sünnet şöleninde 137 çocuk sünnet oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, sosyal belediyecilik projesi kapsamında, Içtimai Arkalama İşleri Müdürlüğü tarafında toplu sünnet şöleni gerçekleştirildi.

Vali Salih Ayhan, törende yaptığı konuşmada Hilvan Belediyesi yoluyla yapılan programın oldukça hayırlı bire bir gelişim olduğunu belirtti.

İdareciliğin çabucak sefer fethetmek ve akarsu bildirmek olmadığını anlatım fail Ayhan, “İşin özü, insana dokunmaktır. Bugün da işin öznesi olan çocuklarımız amacıyla güzel aynı hisse senedi yapılmıştır. Rastgele dönemin ayrımsız ruhu vardır. Bugünün ruhuna akla yatkın olan birlikte içtimai belediyeciliktir. Bu çerçevede mehabetli olan insana dokunabilmektir. Bilcümle kaza belediyelerimizde bu ruha akla yatkın bire bir şekilde debi etmektedir. Bugünün öznesi olan çocuklarımız üzere bu fena hâlde organizasyonu düşünüp tasarlayan, maddesel ve manevi boyutuyla çalışma veren herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül birlikte etkinlikte emeği geçenlere teşekkürname etti.

Sünnet şölenine ocak sahipliği fail Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ulvi Bayık ise bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri sünnet şöleni gelecek yıllarda da sürdürmeye planladıklarını kaydetti.

Etkinliğe destek sunan herkese teşekkürname fail Bayık,”Öncelikle ilk defa gerçekleştirdiğimiz şişko sünnet amacıyla hazırladığımız organizasyona maddi ve manevi bindi veren herkese şükranlarımı sunuyorum. ekşimek üzere oluşturduğumuz araç sistemine başvuruda bulunan 137 evladımızın yeryüzü sağlıklı bire bir şekilde sünnet olmasını ettirmek için, İl Keyif Müdürlüğümüz ile yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Hilvan Büyüklük Hastanesi’nde yavru cerrahisi ve bala anestezi uzmanları ve esenlik ekipleri gözetiminde lazım icraat yapılarak sağlıklı benzeri müstevi hazırlandı. Hastanede sağlıklı bire bir ortamda uzmanlar yoluyla yapılan sünnetin peşi sıra, çocuklarımızı tahsis ettiğimiz araçlarla evlerine bırakacağız. Tamlık çocuklarımıza dobra ve uğurlu olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Sünnet şölenine DOĞRU Fırka Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Şanlı Cevheri, Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, AK Tümen İl Başkanı Abdurrahman Sınıkçı, siyasal parti başkanları, STK temsilcileri ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

Share: