Rize ruzname haberleri: AK Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Hayati Musannif, Rize’de konuştu Açıklaması

DÜRÜST Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Hayati Muharrir, “Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına infirak ettiğimiz tek ülkü bulunmayan.” dedi.

Kalem Erbabı, partisinin Rize İsmail Alp Kültür Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, teşkilata ehemmiyet veren benzeri öğür olduklarını söyledi.

Teşkilatların DOĞRU Parti’nin omurgası olduğunu anlatım eden Kalem, “YANLIŞSIZ Tümen’yi ulus nesir etti. Milletin verdiği yetkiyle beraber 3 Son Teşrin 2002 yılından bu yana mutluluk sorumluluğunu üstlendik ve o günkü Türkiye’yi aldık bugüne taşıdık. Aynı ve bu arada olduk.” diye konuştu.

Yazıcı, büyüyen Türkiye ile YANLIŞSIZ Fırka’nin de büyüdüğüne dikkati çekerek, “Türkiye genelinde 11 milyonu çok üyesi olan, sadece Türkiye’bile değil dünya ölçeğinde panel alanda yeryüzü tüvana ayrımsız teşkilat yapısını sahibiz.” dedi.

Sorun üreten değil, dava çözen benzeri fırka olduklarına vurgu fail Kalem Erbabı, “Alevi yurttaşlarımız senelerce konuşuruz. Tığ kullanılmamış ele almış değiliz. 2008 ve 2009’dahi uzun devamlı zamana yaygın tıpkı biçimde çalıştaylar yapıldı. Çokça ayrı ayrı kesimlerden vukuf insanları bu konuları oturdu konuşma etti ve tartıştı. Diyanet mensupları ve dedeler düz aldı. Konkre bir şeye varamadık.” ifadesini kullandı.

Kalem Erbabı, cuma haset 8 yerde evet cemevinin açılışının yapıldığını aktararak, şunları kaydetti:

“Bire Bir tanesi birlikte Erzurum’daydı. Ego da o açılışa katıldım. Haddinden Fazla sayıda bile cemevi temel atma töreni yapıldı. Bektaşi, Alevilik ve cemevleri ile ait dört şanlı alanda kamusal destek verilecek açıklamayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan paylaştı. İnanç mehabetli. İnsanın bağırsak dünyası, manevi alanı. Orada geçim yoksa yaptığı faaliyetin bereketi olmaz. Başarısı de fazla olanaksız. İnsan bayındır olacak.”

“İç huzuru ve güven olacak kim önündeki işe odaklansın” diyen Muharrir, şöyle bitmeme etti:

“Alevi cemaatine mensup vatandaşlarımızın istem ve arzuları doğrultusunda cemevlerinin neşelilik ve su tüketimlerine ait düzeltme yapılacak. Cemevlerinde kâin ata adına nitelenen zevat isterse ekip tahsis edilecek. Cemevlerinin imarla ilişik alanda yer alması için ona akıllıca benzeri lejant belirlenecek. Dördüncüsü birlikte Ekin ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Alevi, Bektaşi ve Cemevleri Ofis Başkanlığı oluşturulacak. Devletin idare şeması içerisinde resmi şekilde vadi almaları sağlanacak. Biz sorunları hakeza çözüyoruz.”

Müellif, siyasetlerinin etraflı ve kuşatıcı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına metrukiyet ettiğimiz hiçbir dava bulunmayan. Ama imkanlara göre ele alıyoruz. Paydaşlarla ısınmak kanalıyla bu sorun alanlarındaki sorunları gelişigüzel arıtma ediyoruz. Bu Türkiye’nin gücüdür. “

Share: