Aydemir: ‘Yatırımların sahibi cumhurbaşkanımızdır’

DOĞRU Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, DÜRÜST Tümen iktidarları döneminde gerçekleştirilen yatırımlarla Erzurum’un çehresinin değiştiğini söyledi. Mebus Aydemir, TBMM’birlikte düzenlediği basın toplantısında, Erzurum ve ilçelerine yapılan yatırım ve hizmetleri anlattı.

Erzurum’un lazım tarihi, ister konumu itibarıyla özel bir devlet olduğu, Rum Coğrafyasına ilham veren mecmu destansı başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini tamlayan Mebus Aydemir, ‘Şehri Bereketli Erzurum üzere ara vermek yok, yatırımlarla yola devam diyoruz.’ kaydını düştü.

Eser siyaseti

Erzurum’a Iblağ, Sağlık, Sulama ve Enerji, Ekincilik, Turizm, Eğitim Bilimi, Uran ve Ticaret, İletişim, Kültür ve Danışma, Şehircilik, Belediyecilik ilkin oluşmak üzere devasa yatırımlar gerçekleştirildiğini, bilcümle nişane ve yatırımlarla ilin çehresinin değiştiğini belirten Mebus Aydemir, ‘Tabii ki bu yatırımların gerçekleşmesine vesile olan sunma zirvedeki kişi Sayın Reisicumhur’mızdır.” dedi.

Halka hizmette berdevam olacağız Cenabıhak’ın izniyle

Mebus Aydemir, ‘DOĞRU Parti olarak ne yapmışsak bugüne büyüklüğünde, hep millet üzere yapmışız. Hep adamakıllı şeyler yapmışız. Gençlerimiz için yapmışız, geleceğimiz amacıyla yapmışız, dahasını yapacağız. Yöntem kurumu münasebet var? Toplumu daha müreffeh hale ilam etmek için, refahını bırakmak için var. Ülkeyi henüz ongun hale haberdar etmek amacıyla var. Tığ YANLIŞSIZ Ülkü kaydında, 20 yıldır bu nakız üzere çalışıyoruz. bundan sonra da inşallah milletimiz izin verecek, icazet verecek, 2023’ten sonra dahi gine gençlerimiz için, esasen ulus için hizmete berdevam olacağız. Tanrı’ın izniyle. ‘diye niteleyerek konuştu.

Elbette ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır

TBMM’deki Matbuat toplantısında Erzurum’birlikte hayata geçirilen yatırımlardan örnekler veren Saylav Aydemir, ‘ Bakın eşi emsali sıfır ayrımsız hastane yapmışız, Erzurum Kent Hastanesini yapmışız. Bin 600 yataklı vagon bire bir sayrılarevi ve bilcümle ilçelerimizde şehir hastaneleri kıvamında hastaneler inşa etmişiz. Bunların hepsinde YANLIŞSIZ Kadroların, Topluluk ittifakının emeği var, Sayın Cumhurbaşkanımızın mührü var.. Tabiatıyla ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır. ‘ dedi

Iblağ

Basın toplantısında ulaştırma alanında gerçekleştirilen yatırımları gündeme haiz Milletvekili Aydemir, ‘Bakın on paralık akla hayale gelmeyecek eriştirme yatırımları yapmışız. Erzurum’da Havalimanı’nda şita aylarında uçak inip kalkması çok maslahat olurdu. Nedeni albeni şartlarıydı. Ayrımsız yatırım yaptık oraya, o günkü rakamlarla 100 milyondu amma o 100 milyonu bugün dolarla falanca molekül yaptığınızda haddinden fazla kısık bire bir rakama vasıl bire bir envestisman oldu. Deminden her türlü albeni şartında uçakların inip kalkabileceği tıpkı havalimanı haline geldi. Türkiye’deki üçüncü havalimanını yaptık. Erzurum’a. ‘ kaydını düştü.

Devasa Tüneller

Mebus Aydemir, ‘Erzurum’da şu anda 8 modül tünel çalışması gerçekleşiyor ki aynı kısmı bitti. Ovit’e tıpkısı tünel yaptık. 14 kilometre koşa tüplü tıpkı tünel. ve dünyada dördüncü tünel. Böylesine mevsuk bir madde yapmışız tığ. Daha geçmiş bizden evvel yani SELIM Parti hükümetlerinden önce bu tüneli hiç akla getiremezlerdi. Şita olduğunda o posta kapanırdı. İspir’le Rize arasında. O yolda ne sıkıntıların yaşandığını biliyoruz bir vakitler. Gazetecilik yaptığım amacıyla hangi istihbarat yapmışız Biz. Ovit Tünelini yaptık. Demin Kırık Tüneli vermek amacıyla, Dallıkavak ödemek üzere. Pirinkayalar diye niteleyerek tıpkı tünelimiz var. Uzundere ilçemizden Artvin’e akla yatkın revan sefer üstünde. Henüz evvel orada çokça hız tıpkı nakız vardı. Neydi O hal? Yola dağdan düşen taşlardan hava araçlar ezildiği için çokça sayıda insan yaşamını yitirdi. Birey kaybı oldu, Demincek biz Prinkayalar tünelini hizmete açtık. Çokça iri tıpkısı bakım oldu, Yöredeki insanlarımızdan dua yakarış bize yöneltmeler var elhamdülillah. ‘ dedi

Bölünmüş Yollar

Mebus Aydemir, ‘Ne yapmışız? Mukassem yollar yapmışız kim, bu bölünmüş yollar otoyol kıvamında yollar. Neredeyse 1000 kilometreye varan mukassem sefer yapmışız Erzurum’a. Bunlar dile olağan. ve insanlarımız bundan ortalık bize çevrilmiş şükranlarını tabir ediyorlar. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorlar. ‘ değerlendirmesinde bulundu.

2. OSB

Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum’üstelik ne yapmışız? Tığ bakın bu dönemlerde yapmışız bizim dönemimizde yapılanları. Birleştirme sanayide onlarca hususi yatırım işlenmiş, fabrikalar küşade. ve binlerce, on binlerce istihdama imkan sağlanmış. Demincek çağrı merkezleri oluşturmuşuz Erzurum’bile. Çok sayıda hisse senedi, KAZANÇ imkanı geliştirilmiş. ‘ dedi.

Ak Davada Öncelik: Sadelik ve Allah Rızası

Milletvekili Aydemir, muvasala, turizm, üretim ve istihdam alanlarındaki yatırımlarla Erzurum’un geliştiğine, büyüdüğüne dikkati çekerek, “Akla hayale gelmeyecek nukut harcanıyor ve oralarda değişim, tahavvül yaşanıyor ve şehirlerimiz balaban tıpkısı hale dönüşüyor. Erzurum çehresi değişmiş bir iklim haline geldi. Kiminle geldi, bizimle, Sayın Cumhurbaşkanımızın ufkuyla.. Tığ bu hizmetleri kavim namına yapıyoruz ve ‘haddinden fazla anlatmayalım, abartmayalım’ diyoruz. O yüzden Erzurum’daki yatırımları ilk defa anlatıyoruz. Tığ alçak gönüllü tıpkısı kadroyuz. Millet yerine yapıyoruz, ‘ulus bilsin, yeter’ diyoruz.’ vurgusunu paylaştı.

Öncelik

YANLIŞSIZ davada önceliğin gösterişsizlik ve Allah rızası olduğunu vurgulayan Mebus Aydemir, ‘Tığ yapıyoruz hizmetlerimizi amma anlatırken, ‘bunu millet yerine yapıyoruz. Çokça de aşkın abartmayalım, anlatmayalım’ diyoruz. Yani sahici vechesiyle da çoğu zaman anlatmıyoruz. Bakın ego burada yıllardır basın toplantısı yapıyorum, ilk kez bugün anlatıyorum. Buraya mevrut bilcümle kardeşlerim şahittir ilk kez Erzurum’daki yatırımları bu basamak tafsilata girerek anlatıyoruz. Tığ mütevazi tıpkı kadroyuz, diyoruz kim budun adına yapıyoruz, ulus faydalansın diye niteleyerek yapıyoruz. Biz yapalım Allah bilir doğrusu yapılanları ve onun karşılığını dahi Cenab ı Hakkın inayetiyle yakarış dua alıyoruz. ‘ diye niteleyerek konuştu.

Barajlar ve Göletler

Milletvekili Aydemir, ‘Neler yapmışız? Barajlar yapmışız, göletler yapmışız. Yüzlerce gölet yapmışız. Envai türden barajlar yapmışız Erzurum’a bu dönemde. Enerji santralleri yapmışız çok sayıda. Bunların hepsini DOĞRU Ekip yerine alay malay yapıyoruz. Eşi emsali sıfır ayrımsız Efsanevi Borsası yapmışız. Avrupa’da üstelik ayrımsız namevcut. Zaman bire bir milyara vasıl aynı rakamı tabir ediyor bu envestisman. Töz bu. Büyükşehir belediyemiz kanalıyla yaptık. Benzeri gayretimiz var ılımlı yerde. ‘ dedi

Sosyal yatırımlar

Sunumunda hayata geçirilen sosyal yatırımlara de değinen Mebus Aydemir, şunları kaydetti; ‘Başka hangi yapmışız? Fuar merkezi yapmışız. Bugün 500 milyona yapılabilecek bir yatırım. Ayrımsız fuaye alanı var. Erzurum dışında Türkiye’de tek fuar merkezinde bulunmayan bu düzlük. Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde hayata yansıtmışız. Bire Bir miting alanı yapmışız. Devasa tıpkısı miting alanı. Geldiğinizde gördüğünüzde hayran kalacağınız kıvamda nitelikte. Denk bire bir miting alanı yapmışız Elhamdülillah Cenabı Hakk vesile veriyor. Tığ üstelik milletimizi düşündüğümüz üzere milletimiz sevdiğimiz madde yapıyoruz. ‘

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çizdiği Telakki

Cumhur Reisi Erdoğan’ın çizdiği içtihat ve hayata geçirdiği dev yatırımlarla Erzurum’un toptan çapta kış turizm ve Spor merkezi haline geldiğini, Erzurumlunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minnettar olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Öylesine yatırımlar yaptık kim turizme dönük. Demin kışın Rusya’dan dünyanın ayrımlı yerlerinden çok sayıda gezgin Palandöken’e, Kandilli’ye akış ediyor. Oradaki otellerde vadi yok. Erzurum’daki otellerde saha kalmıyor. Böylesine özel çalışmalar yapmışız. ‘ hatırlatmasında bulundu.

Spor Yatırımları

Erzurum’birlikte hayata geçirilen spor yatırımlarına bile değinen Saylav Aydemir ‘Faziletkâr yükselti merkezi’ yatırımını benzer gösterdi. Mebus Aydemir, ‘ Erzurum’a Faziletli yükselti merkezi yapmışız. Yaz aylarında Erzurum’üstelik otellerde meydan bulunmuyor. Zira kulüpler futbol özellikle olarak spor kulüpleri Erzurum’a geliyor, kamp yapıyor, sezona hazırlanıyorlar. Kulüplerimiz sıraya giriyorlar yer bulabilmek üzere. Erzurum bu yatırımla kulüplerimizin övgüsünü topluyor. ‘ dedi.

Kültür Yatırımları

Sunumunda firez yatırımlarını birlikte dile getiren Mebus Aydemir şunları kaydetti: ’21 lime ‘Bilgi Evi’ yapmışız Erzurum’a. 21 vukuf evi, dile basit. Alelhusus gençler gelsin görsünler. O bilgelik evleri hangi kıvamda hangi kalitede ne nitelikte. Içtenlikle söylüyorum kim yüreğinizde benzeri şişman ferahlama olacak. Pahal paralar harcıyoruz. Ihata açtık Erzurum’de bu alanda. Tahammülfersa tıpkısı mezhep açtık. ‘ diyerek konuştu.

‘Gelin Erzurum belediyelerinden örnek alın’

Saylav Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Şehremini’na buradan tavsiyem var; Erzurum’a bittabi kim gelsin, esas üzerine amma geldiğinde belediyemizin hizmetlerine aynı baksın, bakım lacerem yapılıyor öğrensin. Ayrımsız şeyi Ankara için da söylüyorum. Hele hele İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, insanlara orada azap çektiren bir kayırıcı, gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesinden görsün. Bildirme hoşur ilçemizde bile oralardan henüz iyi bakım sunuluyor belediyelerde.”‘ dedi.

‘Gelin Erzurum’dan belediyeciliği öğrenin’

İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarına seslenen Mebus Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına buradan tavsiyem var Tanrı aşkına ski üzere tabiatıyla kim gelsin Erzurum’a, mebde konusunda eyvallah ama geldiğinde Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerine dahi aynı baksın. Bakım pekâlâ yapılır öğrensin. Tıpkısı şeyi Ankara Büyükşehir Belediye Reisi üzere birlikte söylüyorum, alelhusus İzmir Büyükşehir belediye başkanına. İzmir’dahi insanlara hizmetsizlik eziyeti çektiren başkana. Gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden görsün. Gelsin hizmeti Palandöken Belediyesinden, Yakutiye Belediyesinden, Aziziye Belediyesinden görsün. Yer aşağılık ilçemizde bile oralardan elan aşkın hizmet sunuyor belediyelerimiz. Bilfarz Üç Kümbetler diye bizim tıpkısı tarihi alanımız var, orada bire bir Ulus Bahçesi oluşturduk. Gördüğünüzde içten söylüyorum kim, Sayın Cumhurbaşkanımıza, katkısı olanlara muhakkak siz dahi teşekkürname edersiniz. O görsel görüntü ve çevreye olan duyarlılığımızın ifadesi büyük.’ dedi.

Doğalgaz

Mebus Aydemir, ‘Başka hangi yapmışız? Bu dönemde bütün ilçelere doğalgaz projesi yapmışız. Erzurum’bile 20 kaymakamlık var, üçü hat kaza girmek amacıyla 20 tane ilçemiz var. Hepsi amacıyla projeler mamul ve mail zamanda inşallah tamamında hep hanelerde doğalgaz kullanılır hale ati. ‘ diye konuştu.

Şehircilik Yatırımları

Basın toplantısında kentçilik yatırımlarına atıfta bulunan Milletvekili Aydemir, ‘Elan önceki senelerce çalışıp fakat yegâne açılabilen caddeler olurdu. Deminden biz bu dönemde özellikle şu geçtiğimiz 7-8 sene içerisinde 10 kesim devasa ana yol açmışız Erzurum’birlikte. Vaktiyle anca tarifi yapılırdı evet Avrupai yollar falanca, onlardan daha iyisini yapmışız. Yakın zamanda Fransa’daydım. Oralardakilerden çokça daha pir yapmışız. ‘ dedi.

Kent Ulaşımında Kullanılmamış Alternatifler

Erzurum’un yılın 8 ayında kış şartlarına maruz kaldığı, bu durumun kentiçi ulaşımını birlikte evvelden damarlı etkilediğini tamlayan Saylav Aydemir, olumsuzluğu eksiltmek adına 3 milyon avroluk benzeri proje gerçekleştirildiğini belirterek, ‘Fransa’dan asfalt makineleri getirdik. 3 milyon avro’luk bire bir proje Şimdi araçlarla spontane olarak asfaltlama çalışması yapacağız. 3 milyon avroluk yatırımı sebep yapıyoruz? İnsana bakım amacıyla yapıyoruz. Bakım henüz er gelsin diye niteleyerek yapıyoruz. ‘ dedi.

Kentsel Dönüşüm

Erzurum’dahi 13 Alanda tıpkı anda kentsel inkılap başlatıldığını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Bu dönemde yapmışız bunları. Erzurum’da, tarihle bugünü buluşturan çerçevede, çok büyük ayrımsız kentsel tahavvül gerçekleşiyor. Erzurum filhakika baktığınızda çehresi değişmiş tıpkı memleket haline geldi. Kiminle bizimle geldi bizimle, AK kadrolarla geldi Elhamdülillah. Bizi bu alanda istihdam eden Cenabı Hakk’a şükrediyoruz ve İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bu hizmetlere berdevam olacak.’ değerlendirmesini yaptı.

Sanayiye Müteveccih Yatırımlar

Erzurum’dahi gerçekleştirilen uran yatırımlarına bile değinen Milletvekili Aydemir 2’inci Organize Endüstri Bölgesi kaydında değerlendirmede bulundu. Aydemir, ‘Kombinasyon Endüstri Bölgesinde ikinci ayrımsız Kombinasyon Endüstri Bölgesi yaptık. Ama ayrımsız şanssızlığımız oldu. Bilahare baktık ki dayanak kayıyor orada haddinden fazla sayıda fabrika yapmamıza rağmen binlerce kayırıcı istihdama başlamasına karşın medar kaymasından hava sorun imdi. Amma lahzada anında hal ürettik. Şimdi Erzurum’un hemen girişinde batıya açılan kapıda Ilıca hinterlandında çok devasa bire bir alan aldık. Yakın zamanda orada fabrikalar kuruyoruz, fabrikalar nesir ediyoruz. Binlerce, on binlerce insana istihdam imkanı sağlayacağız. Fazlası ilavesi, dahası var. ‘ dedi.

‘Durmakyok, Yola Bitmeme’ Kararlılığı

Saylav Aydemir, ‘Biz hizmet erbabı tıpkı kadroyuz. Evet, dünyada donuk benzeri nakız var. Ekonomik açıdan benzeri inkiraz yaşandı. Bizden kaynaklanmadığını burada defaatle söyledim. Bizimle ilgisi bulunmayan. Pandemi şartlarından geldi, bize da sirayet etti ama şükür biz başkalarından elan iyiyiz. Bakın şu anda Almanya’da görüntüler yansıyor, videolar yansıyor. Almanya’birlikte faal insanlarımız gönderiyorlar. Izlem ediyorsanız televizyonlarda var. Ne yapıyorlar insanlar? Almanya’dahi açgözlü bilaç çokları ve şimendifer istasyonlarında yatan iyesiz insanlar var. KUL böyle anca, İngiltere öyle. İtalya anca. Nedeniyle biz bu şartlarda dahi çok özel hizmetler yaptık, hususi hizmetler yapmaya devam edeceğiz inşallah cenabı türe yolumuzu peyda etsin. ‘ dedi

Söylemez Barajı

Matbuat toplantısında bir gazetecinin, ‘Benzeri Erzurum sevdalısı Saylav olarak bu devasa yatırımları ehliyetli görmüyor, dahasını istediğinizi söylüyorsunuz. Devam eden projelerden de bahseder misiniz?’ sualine cevap veren Milletvekili Aydemir, Söylemez Barajı’na değindi. Aydemir, ‘Vira besmele dedik. O alan kısaca Erzurum’un gün doğusu kısmı yani Ağrı’evet akıllıca, Kars’a akilane olan kısmında ekincilik ve hayvancılık bu yatırımın tamamlanmasıyla alay malay çokça özel ayrımsız noktalara taşınacak. Söylemez Barajı hayalimizdeki tıpkı projedir. Tamamlandığında Erzurum, Şanlıurfa’daki üzere DAP kaydında besiciliğin haddinden fazla meydanlık aldığı, tarımın çokça mesafe aldığı aynı toprak haline gelecek. Şu anda ister imal ve gerekse proje aşamasında olan apayrı barajlarımız da var. Onların dahi bitmesiyle bu arada Erzurum daha birlikte kalkınmış, ümranlı hususi aynı mülk olacak. ‘ diye niteleyerek konuştu. Saylav Aydemir Erzurum’üstelik kaydedilen gayrı yatırımları bile ayrımsız apayrı matbuat toplantısında paylaşacağını bildirdi.

Erzurum Özel Tıpkısı İl

Erzurum’un icap tarihi, lüzum konumu itibarıyla hususi tıpkısı devlet olduğu, Rum Coğrafyasına esin veren tamam destani başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini belirten Mebus Aydemir, 1048 Pasinler Zaferini hatırlatarak, ‘Biz bire bir 1048 üstelik yani Malazgirt’ten 23 sene önceki Erzurum’birlikte Bizans’a önceki mağlubiyeti yaşatmışız. İbrahim Yinal ile beraber onun ordusuyla beraber Bizans’ı ast etmişiz Pasinler’bile. Nedeniyle 1071 den evvel Küçük Asya’daydık. Acun durdukça Cenabıhak’ın izniyle bu bereketli Coğrafyada olacağız. ‘ dedi

Tebrik

Milletvekili Aydemir, matbuat toplantısının akıbet bölümünde, ‘İla’yı Kelimetullah üzere çap ebed müddet kararlılığını zaferlerle tezyin fail, Hakkın Rızası kaydında vatanın birliği, milletin bütünlüğü ve devletin dirliği üzere duygusal adama şerefine nail tıpkı iri milletin mensubu olarak, Mevlid Kandili’ni tebrik kartı ile Hayırlara açkı olmasını yakarma ediyoruz. ‘ dedi.

Asırlarca İslam Dininin sancaktarlığını fail Türk Milletinin mukaddesata bağlılaşım ve vefa ile asırlara yürüdüğü, Milli Tefekkürünün Hazreti Sefir Sevgisiyle şekillendiğini kaydeden Mebus Aydemir, ‘Rabbim milletimizi ve İslam alemini Alemlere rahmet yerine gönderilen Hz. Peygamberin ufkunda ve muhabbetinde sürekli kılsın. Yüce Milletimizin Mevlid coşkusunu paylaşıyoruz. ‘ ifadesine düz verdi. – ERZURUM

Share: