Rahat kent Vize, 2 farklı rekor denemesi amacıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurdu

Trakya’nın ıhlamur ıtri ilçesi yerine tanımlanan ve sakin şehirler ağında bulunan Kırklareli’nin Ara Sınav ilçesinde 2 değişik kategoride rekor denemesi yapılmak üzere Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuru yapıldı.

Ara Sınav Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, Çakıllı Belediyesi işbirliğinde ilçeye has ıhlamur ağaçlarını elan fazla neşelendirmek ve tescil emreylemek yerine rekor denemesi yapacaklarını belirtti.

Proje kapsamda ati sene, 2023 öğrenci ile Çakıllı belde yolu kenarına 2023 skor ıhlamur fidanı dikmek ve 2023 öğrenci ile ıhlamur çayı içerek rekor deşmek istediklerini nâkil Akdemir, bu kapsamda Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuruda bulunduklarını kaydetti.

Vize’nin natür ve hars hazineleriyle ayn doldurduğunu rapor fail Akdemir, “Etrafı ıhlamur ağaçlarıyla çevrilmiş ve seçme sokağında ıhlamur kokusunu hissedebileceğiniz Kırklareli’nin Ara Sınav ilçesinde İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü eliyle civar halkında farkındalık inşa etmek ve ‘Ara Sınav Ihlamuru’nu dünyaya reklam etmek namına iki farklı proje ürettik. Proje ekibinde görevli öğretmenlerimize ve bize bindi veren Çakıllı Belediye Reisi Mehmet Bayram’a teşekkür ediyorum.” diyerek konuştu.

Share: