Oğlunu öldüren şahsın ağabeyini öldüren baba: “Haddinden Fazla pişmanım amma kımıldatma etti”

Oğlunu öldüren şahsın ağabeyini öldüren ağababa: “Çokça pişmanım amma tahrik etti”

Kayseri’da ‘intikam’ cinayetinde gözaltına alınan 4 sevimli adliyeye sevk edildi

KAYSERİ Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde, oğlunu öldüren şahsın ağabeyini miftah içerisinde silahla vurarak öldüren baba ile birlikte 4 yaşama adliyeye irsal edildi. Nadim olduğunu tamlayan gaddar zanlısı ağababa, “Beni haddinden fazla kımıldatma etti” dedi.

Edinilen bilgiye göre, esbak akşam ezanı saatlerinde İldem Cumhuriyet Altını Mahallesi Dündar Taşer Caddesi üzerinde meydana gelen olayda B.B., 38 LC 293 plakalı aracında bulunan H.K.’ya keskin açtı. Ibret can olayın arkası sıra kaçarken, fenomen adına haddinden fazla sayıda polis güçleri ve sağlık ekibi gönderme edildi. Keyif ekiplerinin yaptığı geçmiş müdahalede H.K.’nın hayatını kaybettiği belirlendi. Polis Güçleri ekipleri bile çevrede asayiş önlemi alırken, suratsız B.B. polis merkezine giderek teyit oldu. H.K.’nın cenazesi da yapılan incelemenin peşi sıra şifahane morguna kaldırıldı. Ekipler, yaptıkları çalışmada B.B.’nin 17 Ağustos’ta çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden Y.E.B.’nin babası olduğu, cinayete kurban giden H.K.’nin ise o cinayetin şüphelisi olan H.K.’nın ağabeyi olduğunu tayin etti.

“Çokça pişmanım ama beni kımıldatma etti”

Olayın ardından yanlışlık aletiyle alay malay doğrulama olan baba B.B. ile gelişigüzel kayınları A.Y., M.Y. ve B.B.’nin oğlu Y.E.B.’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Esenlik kontrolünden geçirilen 4 güç, adliyeye sevk edildi. Bu sırada gazetecilerin ‘pişman mısınız’ sorusuna B.B., “Pişmanım. Beni bütün tahrik etti. Tahrik ettikleri için bu oldu” dedi.

“Aslanlar kabilinden yatarsın oğlum, sen başını sert tut”

Öte yandan, cemaziyelevvel cinayete kurban revan Hamza Kocaman’ın 17 Ağustos’ta cinayeti etkin ve cezaevine giren kardeşi ile olan fotoğrafını içtimai medyada paylaşarak, “Arslan kabilinden yatıp çıkarsın oğlum. Seneler gözünü korkutmasın. Başını dik tut. Sen gerekeni yaptın” yazdığı görüldü.Share: