Motor ve derrace sürücülerine reflektif yelek dağıtıldı

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde motor, çiftteker ve elektrikli bisiklet sürücülerine, kazaların önüne teslim etmek üzere reflektif perforaj dağıtıldı.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde, İlçe Cingöz Komutanlığınca başlatılan “Reflektif Delme Giy Görünür Ol” kampanyası çerçevesinde motorlu derrace, motosiklet, velespit ve elektrikli bisiklet kullanıcılarına reflektif perforaj dağıtımı yapıldı. Motorlu derrace, motor, velespit ve elektrikli çiftteker kullanıcılarının tün saatlerinde görünür olmalarını sağlayacak reflektif yeleğin zorunlu ağıl getirilmesi ile ilgili yapılan değişiklikle ilgilendiren sürücülere hikmet verildi. İnebolu Kaymakamı Ahmet Ferz Baycar ve İlçe Kurnaz Komutanı Fatih Akbay dahi trafik timleri ile birlikte sürücülere perforaj dağıttı.

“Düzenlilik birinci önceliğimizdir”

İlçeye sınırlanmış Özlüce köyünde sürücülere reflektif perforaj dağıtımının yapıldığı programda Kaymakam Ahmet Ferz Baycar, “‘Reflektif Perforaj Giy, Görünür Ol’ uygulamasını zaman itibariyle başlatıyoruz. Makine dışında iki tekerli araçlarımız alelhusus motosiklet, velespit ve elektrikli bisiklet gibi tıpkı araçların taşıtçı ve geçici güvenliği noktasında korkulu ehemmiyet sunu etmektedir. Sonuç dönemlerde skuter, ATV, motosikletlerin artmasıyla beraber kazaları üstelik maatteessüf beraberinde getirdi. Bu ve bire bir kazalara üzülerek şahitlik ediyoruz. Asayiş önlemlerini kabul etmek yerine İlçe Jandarma Komutanlığımız yıpranmamış tıpkı aplikasyon başlattı. Bizler bile bu uygulamaya eşlik etmek üzere yelekler dağıtıp motosiklet sürücülerimizin görünür olması ve ilçe riskinin azaltılması noktasında icraat yapmış olacağız. Bizim buradaki amacımız sürücülerimize farkındalık kazandırmaktır. Bu ve tıpkı etkinliklerle kaymakamlık riskini ve kaza sayısı sakil anlamda azalttığımızı görmüş olduk” dedi. – KASTAMONU

Share: