MHP’li Bulut, ‘su’ ve ‘gümrük’ sorununu meclise taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat’ın Zile ilçesinde içmece suyu problemi ile 8 yıldır sınırlanmış olan gümrük sorununu TBMM’ye taşıdı.

Türkiye Iri Budun Meclisi’nde saraka kayran MHP Tokat Saylav Yücel Keder, Tokat’ın sorunlarını gündeme getirdi. Zile’de yaşanan su sorununa özen calip Endişe, “Zile ilçemizin içme suyu problemini ve 7 modül köyümüzün sulama sorununu çözecek Dereboğazı içme ve sulama göledinin temeli atılmış ve tünelleri inşa edilmiş olmasına rağmen beceri arıza zımnında yapımı durdurulmuştur. Yünlü ve Derebaşı köylerimizin yol güzergahlarının emin tıpkısı şekilde planlanarak Zile ilçemizin akarsu sorununun tamamen ortadan kalkması için Dereboğazı İçme ve Sulama Göleti dirimsel önemdedir. İhale aşamasında olan bu yatırımın aynı dakika geçmiş hayata geçirilmesi Zileli hemşehrilerimizin beklentisidir ve bahis tarafımızca birlikte takip edilmektedir” ifadelerini kullandı.

“Tokat gümrüğü açılmalı”

MHP’li Bulut, TBMM’de antrparantez Tokat Gümrüğü’nü gündeme getirerek, “Tokat ekonomisini büyütme hedefi doğrultusunda iş insanlarımızın gayretleriyle hele oluşum ve azık sanayisinde yetişkin atılımlar gerçekleşmiştir. Türkiye ve acun pazarına açılan yatırımcılarımız hatırı sayılır tıpkısı ihracat teşebbüsü içerisindedir ancak Tokat Gümrük Müdürlüğünün sekiz yıldır kapalı olması dolayısıyla Tokat’tan ihracat işleyen firmalarımız Gaziantep Gümrük Müdürlüğünü örtmek zorunda kalmaktadır. Yatırımcılarımız imkan ve kapasitelerini alışveriş araştırmasına boşaltmak namına bambaşka illerdeki gümrük işlemlerine harcamaktadır. Tokat Gümrük Müdürlüğümüzün açılması bölgemizin ihracatına, üretimine ve kalkınmasına yardım sağlayacağından tıpkısı zaman geçmiş tekrar açılmasını talep ediyor, bu konunun takipçisi olacağımızı ikna etmek istiyorum” diye niteleyerek konuştu. – TOKAT

Share: