Meteoroloji, Ülkenin Mağrip Kesimlerinde Beklenen Akva Yağmur İçin Vatandaşları Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), zaman gece saatlerinden itibaren İzmir, Aydınlık, Manisa’da ve ferda Balıkesir, Bursa ile Bilecik, Kütahya, Çeltek, Muğla, Eskişehir ve Ankara’da muhtemel akva sağanak yağışa cebin vatandaşları dikkatli olmaları üzerine uyardı.

MGM’den bugün yapılan uyarıda, bu gece saatlerinden itibaren İzmir, Vazıh, Manisa’da ve erte Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya, Çeltek, Muğla, Eskişehir ve Ankara’nın yıldız ve batısında kuvvetli, sağlam bora yağış beklendiği duyuruldu. MGM’nin uyarısı şöyle:

“Yapılan akıbet değerlendirmelere göre; bu geceleyin saatlerinden bilahare İzmir, Kültürlü, Manisa’da, yarın (13.12.2022 Salı haset) Balıkesir, Bursa ile zamanla Bilecik, Kütahya, Çeltek, Muğla, Eskişehir ve Ankara’nın kuzey ve batısında kuvvetli (21-50 kg/m2), İzmir, Aydın’ın yan kesimleri, Manisa ve Muğla çevrelerinde domestik yerine çok sağlam (51-75 kg/m2) boğanak, ağız kesimlerde meydan vadi asuman gürültülü bora yağmur bekleniyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte, hâkim, taşma, ulaşımda aksamalar, yıldırım, Güney Iye yaka kesimlerinde gerçekten yetenekli dolu ve yağış simultane akva rüzgar kabilinden olumsuzluklara alın dikkatli ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: