Karadeniz’de temdit ağları palamutla doldu

Kastamonu’nun Karadeniz sahilindeki ilçesi Abana’üstelik şeb temdit ağı atan balıkçılar ağlarını eli nimetli palamutla topladı.

Gece denize açılan balıkçılar, serdikleri ağları birkaç saat bilahare çekti. Sezona artımlı benzeri mebde işleyen Abanalı balıkçılar, tuttukları kasalar dolusu palamutla barınaklarına dönmenin sevincini yaşadı.

Palamutta yaşanan yağmur tezgahlara da yansıdı. Hafta başı 60 ila 70 liradan müşteri bulan palamudun fiyatı iriliğine göre 20 liraya kadar düştü.

Balıkçı Namık Öz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hasretle bekledikleri sezona bereketli tıpkısı başlangıç yaptıkları için bahtiyar olduklarını söyledi.

Palamudun bu mevsim beniz güldüreceğini anlatan Öz, “Kestirmece 70-80 sandık palamutla avlarımızı tamamlayarak kafasız döndük. Şu an havalar ve balık sezonu mecmu istediğimiz üzere gidiyor, inşallah önümüzdeki günlerde haddinden fazla daha bereketli olacak. Bu yıl özellikle teşrinievvel kocaoğlan içinde balık çok henüz mübarek olacak kabil. Gidişat bu yönde, birlik balıkçılarımız amacıyla bereketli olsun.” diye konuştu.Share: