Manisa FK-Tuzlaspor maçının ardından

Spor Mabat 1. Lig’in 18. haftasında sahasında Tuzlaspor’u 1-0 yenik eden Manisa FK’nin beceri direktörü Uzun Eriş, verdikleri balaban savaşım sonucu kazandıkları üzere mutlu olduğunu söyledi.

Maçın ardından planlı matbuat toplantısında müsabakayı değerlendiren Eriş, ikinci yarıda daha çok hâlet bulduklarını belirterek, özellikle kenarlardan ceza sahasına attıkları toplarla yakaladıkları açık pozisyonları değerlendiremediklerini anlatım etti.

Eriş, rakiplerine boyut vermeden kazandıklarına belen ederek, “Fakat daha yaratıcı olmamız geçişsiz. Haddinden Fazla zinde oyuncularımız var onların biraz henüz gelişimi sağlamalıyız. Onların koşun parkuru ve topa erbap olma kabiliyetlerini çoğaltacağız. Iri savaş verdik, kazanmayı çokça istedik, oyuncularıma teşekkürname ediyorum. Oyunu bozmadan başından sonuna kadar iyi aynı savaş gösterdiler. Hepsini kutluyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Eriş, ligin geçmiş yarısını deplasmanda karşılaşacakları Pendikspor maçı ile tamamlayacaklarını, ligin ikinci yarısında üstelik takviyelerle daha birinci sınıf benzeri bando haline geleceklerini sözlerine ekledi.

Zafer Kahraman: “Yenilgiyi türe etmedik”

Tuzlaspor Teknik Sorumlusu Galebe Kahraman da iki takımın dahi yunak bir havada bereketli savaşım ettiğini belirtti.

Yiğit, maçta bazen bölümlerde faik oynadıklarını dile getirerek, “Eleştiri dokunuşlar olmadığı için fakül alamadık. Rakibimizin bulduğu natamam pozisyondan yediğimiz golle aşınmış olduk. Yenilgiyi türe etmedik, Yeryüzü ızdırap 1 puan alacağımız maçtan, mağlup ayrıldığımız amacıyla üzgünüz.” ifadelerini kullandı.

Share: