Muğla’da iz lisesi öğrencileri savmak üretimine başladı

Muğla’da Atatürk Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi’nde kurulan tesiste öğrenciler, taşımalı yetişek ve pansiyonlarda artan öğrencilerin ihtiyacı amacıyla günde 5 bin savuşturmak üretiyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Emre Öz, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının patika liseleri üzere garaz adına belirlediği iz liselerinde aldatmak üretiminin Muğla’da Atatürk Mesleki ve Maharet Rum Lisesi’nde vekâlet imkanları ile kurulan atölyede başladığını söyledi.

Ekmeğin üretim aşamasında hoca, becerikli müzakereci ve öğrencilerin etken görev aldığını anlatan Çay,, öğrencilerin mezuniyetleri sonrası sektörde gerekseme duyulan format ve donanıma ehil kendisine hisse senedi hayatına katıldığını anlatım etti.

Öğrencilerin ürettikleri savuşturmak ve başka unlu mamullerle mesleki vukuf ve gelişimlerini tamamladığını tamlayan Öz, ” Öğrencilerimiz emeklerinin karşılığında kazandıkları mülk ile da ev bütçelerine ulama sağlayacaklar. Zaman amacıyla günde 5 bin paketlemek üretimi ile başlayan eser geliştirme süreci, bilcümle kapasiteye geçildiğinde günde 10 bin ekmeğe çıkma. Üretilen ekmekler öncelikle taşımalı eğitimde öğrenim gören ve pansiyonda nazil öğrencilerin kemirmek öğünlerinde yerini alacak.” dedi.

Meslek Müdürü Nuri Ahu ise proje okulu olan Menteşe Atatürk Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesinin öğretmen ve öğrencileri vasıtasıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tagaddi ve Diyetetik Bölümü tedrisat görevlileri ile teşrikimesai süresince olduklarını kaydetti.

Ahu, bilimsel yöntemlerle geliştirdikleri “Tagaddi Dostu Meslek Çöreğini” fırın atölyesinde sekans üretimine başlayarak meslek kantinlerinde satışa sunmayı hedeflediklerini kaydetti.

Share: