Kuşadası Belediyesi’nden boğanak seferberliği

Kuşadası Belediyesi’nden sağanak seferberliği

AYDIN – Aydın’ın Kuşadası Belediyesi şehir genelinde etken olan kötü bora ve fırtınada teyakkuza geçerek yaşanan tekmil olumsuzluklara anında müdahale etti. Bili İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Günahsızlık İşleri Müdürlüğü’ne sınırlanmış ekipler vasıtasıyla yağıştan etkilenen ana yol ve sokaklar temizlendi. Yağmur suyu mazgallarında biriken yabancı maddeler makbuz.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü marifetiyle geçmiş yapılan yağmur ve sıkıntı uyarısının arkası sıra gün ortası saatlerinde başlayan bora yağmur, Kuşadası’nda akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde sürdü. Aralıklarla devam eden gök curcunalı sağanakta, Kuşadası Belediyesi bilcümle birimleriyle seferber yerine sahaya indi. Kuşadası Belediyesi vasıtasıyla site genelinde hesaplı alt ve kayırıcı yapıyı restorasyon çalışmaları sayesinde sağanak yağmur ve sıkıntı kent merkezinde ve temel arterlerde balaban bire bir olumsuzluğa kere açmadı.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne sınırlanmış Evgin Müdahale ekipleri sahil bandı, turistik çarşılar ile mahallelerdeki baran suyu hattı mazgallarında, yollarda ve defa kenarlarında biriken molozları temizledi. Selen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise yağıştan yağlık hasar gören kez ve kaldırımları onararak tıkanan baran suyu hatlarını açtı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne kapalı ekipler yağmur ve sıkıntı dolayısıyla devrilen ağaçlar ile kopan dalları kaldırdı. Kuşadası Belediyesi ekipleri yağmur sırasında ve sonrasında kestirmece 200 noktaya müdahale ederek sıkıntı ve sağanağın oluşturduğu beribenzer yetenekli hasarları simultane giderdi.

Share: