Site stresinden rabıta bozarak kurtuldular

Kent stresinden rabıta nakzen kurtuldular

İstanbul ilkin kalkışmak amacıyla birbirlerini tanıyan 50 nefis kol sonbahar yaptı

-Aynı şirketin Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Emel Kordon:

-“Avrat çalışan sayımızı arttırmak hedeflerimizden biri”

BİLECİK – Bilecik’te düzenlenen sonbahar etkinliği Türkiye’nin birçok ilinde gelenlere kırıcı hayatlarına ara verip doğayla iç içe espas buyurmak isteyenlere vesile sunuyor.

İstanbul özellikle tutmak için Türkiye’nin muhtelif illerinde zinde ve birbirlerini tanıyan 50 kişilik takım, Gölpazarı ilçesine kapalı Bedi köyünde üzüm hasadına katıldı. İçlerinde akademisyen, mimar, mühendis, aksiyon insanı, sarıklı üzere iz dallarına mensup kişilerin bulunduğu ve nazik çoğunluğunu kadınların oluşturduğu grup, ilçedeki tarihi mekanları gezdikten sonra Bedi Köyü’ndeki Ulu Eş çiftliğinde yıpranmamış olgunlaşan üzümleri dallarından kopartarak köylülerin hasat heyecanına ortak oldu.

Organizasyonu özne ve bugüne büyüklüğünde okuduğu üç bine andıran mektup nedeniyle Bilecik Valiliği eliyle ‘En Çok Tezkere Okuyan Yetişkin’ ile Hars ve Turizm Bakanlığı yoluyla üstelik ‘Sıra Dışı Okur’ seçilen Bedriye Erkek Berberi Açık Deniz, yaptığı açıklamada, alelhusus İstanbul’dan küçümsenemeyecek oranda mihman ağırladıklarını söyledi.

“Avrat etkin sayımızı arttırmak hedeflerimizden biri”

Bire Bir şirketin Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Emel Kordon, faaliyetlerine toplumsal etkinlikler ile sosyal sorumluluğu birleştirmek istediklerini anlatarak, “Zımnında fark yaratan avrat ve sıra dışı okuyucu olarak Bedriye Hanım’ın köyünü ziyaret etmek istedik. Karı emeğinin, karı gücünün hangi kadar etrafını ve kendisini değiştirebileceğini kamu arkadaşlarımızla şahit olmak istedik. Bizim değerlerimizden biri ayrıca. Karı çalışan sayımızı arttırmak hedeflerimizden biri. Zımnında bu heybetli güzellikleri gördük ve çok etkilendik. Bugün adi haddinden fazla dörtköşe haddinden fazla fena hâlde, çok farklı bir devir geçiriyoruz. Şube hayatından kopup geldik. Çokça teşekkür ediyoruz o yüzden. İlham oldunuz bize” dedi.

Doğal güzellikleri ve Sakarya nehrinden beslenen topraklarında yetişen tabii ürünleriyle dikkati calip Bilecik’te düzenlenen meyve çokluk veya güz etkinlikleri, şehir stresinden sıyrılmak isteyenler için doğayla birlikte koridor geçirme imkanı buldu.

Müzik eşliğinde oyunlar oynandı, türküler söylenerek gönüllerince eğlendiler.

Share: