Kıya anını, film seti sanmış

ANKARA’da, yapmacıklı otomobil ilanı verip, telefonda 390 bin TL’ye anlaştıkları Hüseyin Angı’yı (36) ıssız yere götürerek öldüren mevkuf İbrahim Ay ve Recep Zerrin ile tutuklanmadan 4 sanığın yargılandığı davada mobilyacı Eyüp K., tanık olarak dinlendi. Duruşmada Eyüp K., yolda giderken olayı gördüğünü ancak film çekildiğini sandığı üzere polise ihbarda bulunmadığını söyledi.

Şırnak’ta oturan, 2 bala sahibi ve sayman Hüseyin Angı, internette ilanını gördüğü satılık otomobili ahzetmek amacıyla mart ayında Ankara’ya geldi. Angı, irtibata geçtiği kişilerce götürüldüğü Gölbaşı ilçesinde av tüfeği ile vurularak öldürüldü. Şüpheliler, Angı’nın cesedini, üzerindeki cep telefonu ile cüzdanı aldıktan bilahare Dikilitaş köyü mevkisinde çökek alana attı. Olaydan sonraları başlatılan sormaca kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan İbrahim Ay ve Recep Zerrin karşı ‘suç delillerini peçelemek evet bile yakalanmamak için âdem öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘birden aşkın kişiyle yağma’, ‘silahla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından ise 39’ar yıla büyüklüğünde mahbes istemiyle tutuklanmadan sanıklar Eksiksizlik Birey Orhan, Metehan Taşbek, Nazif Yüksel ve Samet Ceylan üzerine dahi ‘bilişim aracılığıyla dolandırıcılık’ suçundan 4’er yıldan 10’ar yıla kadar cezaevi istemiyle sorun açıldı.

TANIKLAR DİNLENDİAnkara 7’nci Ciddi Ukubet Mahkemesi’ndeki tanıdık davanın bugünkü celsesine mevkuf ve tutuksuz sanıklar ile yan avukatları katıldı. Duruşmada tanık yerine dinlenen Ceger K., Hüseyin Angı’nın çocukluk arkadaşı ve aile dostu olduğunu, olaydan biraz bölüm önceki Angı’nın kendisini arayarak ‘İbrahim’ isimli birinden dil aldığını ve Ankara’evet gideceğini söylediğini aktardı. Fenomen haset saat 13.20’da maktulü aradığını ancak telefonu açmadığını, aradan benzeri müddet geçtikten sonraları telefonun açıldığını ancak karşılık vermediğini anlatan Ceger K, “Telefon açılınca karşıdan karşılık gelmedi fakat Hüseyin ‘Arkadaşlar niyetiniz nedir?’ diye yanındakilere bağırıyordu. Bu sırada bağrışma sesleri geldi ve benzeri elan telefonu açmadı” diye niteleyerek konuştu.’FİLM ÇEKİYORLAR ZANNETTİM’Duruşmada şahit kendisine dinlenen Eyüp K. ise mobilyacı olduğunu, görüngü günü müşterilerine mobilya uzatmak için aracıyla Konya yolundan Gölbaşı’na bağlanan iz yolda seyrederken, beyaz aracın uğrunda 2 kişinin, yerde yatan kişiye silah doğrulttuğunu gördüğünü anlattı. Eyüp K., olayı görünce çokça korktuğunu, mobilyayı tasdik ettiği tam gördüklerini müşterisine anlattığını söyledi. Murafaa başkanının “Illet emniyet birimlerini aramadın?” sorusuna Eyüp K., “Müşterimle konuştuğumuzda o bölgede arada bir film seti kurulduğunu söyledi. Ego de film çekiyorlar zannettim” yanıtını verdi.Tanık beyanlarının peşi sıra 2 sanığın alıkonulma halinin devamına değişmeyen veren duruşma heyeti, duruşmayı erteledi.

?

Share: