ÇTSO’dan Ankara çıkarması

Çerkezköy Tecim ve Uran Odası (ÇTSO) Başkanı Ahmet Kısık, Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara’bile benzeri dizi film ülfet ve temaslarda bulundu.

Konuyla ait açıklamalarda bulunan ÇTSO Başkanı Alçak, “Meclis Başkanımız ve dalavere kurulumuz ile Ankara ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ milletvekillerimiz Istekle Yüceer, Hantal Kaplan, Mustafa Kavara, Mahmur Çiçeği Koncagül, TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türk Maden Sendikası Umumi Başkanı Pevrul Kavlak’a gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde bölgemiz hesabına hedeflediğimiz çalışmalar ile ilişik fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

“Yapacağınız icraat ile inşallah kazanan hem bu bölgelerimiz hem dahi ülkemiz olur”

ÇTSO heyetinin Ankara’daki önceki durağı Anıtkabir oldu. Burada güdük tıpkısı izah işleyen Pahal, “Meclis Başkanımız ve dalavere kurulumuz ile gelişigüzel önce ziyaretimizi ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Anıtkabir’e gerçekleştirdik. Gösterdiği hedefler ve yolumuza mum olan düşüncelerini benimsediğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bölgemiz ve ülkemize hizmet için çalışmaya devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye Balaban Millet Meclisi’ne güzeşte heyet, burada CHP Tekirdağ Milletvekili Istekle Yüceer, İYİ Öğür Tekirdağ Milletvekili Hantal Kaplan, DÜRÜST Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Patırtı ve Mahmur Çiçeği Koncagül ile ayrımsız araya geldi. Burada gerçekleşen görüşmeleri değerlendiren Ağır, “Tekirdağ’ımızı Mecliste desise eden sayın vekillerimizle bire bir araya geldik. Üyelerimiz, odamız ve bölgemiz yerine yapmak istediğimiz çalışmalardan, projelerden bahsettik. Bizlere olan mümasil bağ alakaları ve projelerimizle ilgili hamam düşünceleri bizleri haddinden fazla mutlu etti. Kendilerine değişik teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ÇTSO heyeti, TBMM ziyaretleri sonrasında Türk Mızrap Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ı mülakat etti. Kavlak, bölgeye alın verdiği önemden bahsederek, “Çerkezköy, Kapaklı, Saray gelişimin daim arttığı ve yatırımların temas güzeşte dolaşma daha birlikte fazlalaştığı kocaman noktalardan. Sizleri burada dercetmek bizi ayrıca mutlu etti. Yıpranmamış görevinizde hepinize başarılar diliyorum. Yapacağınız çalışmalar ile inşallah kazanan hem bu bölgelerimiz hem dahi ülkemiz evet” şeklinde konuştu.

Kavlak’ın bölgeye verdiği önemden duyduğu memnuniyeti dile getiren Okkalı, “Sizlerin bölgemize verdiğini önemi şahsen görüp, fehmetmek bizi ayrıca kıvançlı etti. Yönetim kurulumuz ile birlikte haddinden fazla ongun tıpkısı hazırlık süreci geçirdik ve akla yatkın olduğunu inandığımız aynı planlama yaptık. Atacağımız adımlar ile hem bölgemize hem ülkemize hizmet edecek çalışmaları hayata geçireceğimizden şüpheniz olmasın” diyerek konuştu.

“Faydalı çalışmalar yürüteceğinize inancım umum”

ÇTSO heyeti, henüz bilahare TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile tıpkısı araya geldi. Çetin, planlanan çalışmalar ile ilgili Sedir Başkanı Prof. Dr. Şentop’a bilgiler vererek görüşlerini aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sedir Başkanı Prof. Dr. Şentop, “Öncelikle sizlere yeni görevlerinizde başarılar diliyorum. Bölgemizin ticaret ve endüstri alanında daha bile gelişmesi amacıyla faydalı çalışmalar yürüteceğinize inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy TSO heyeti, sonuç namına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu görüşme etti. Kullanılmamış görevlerinde ÇTSO yönetimine başarılar dileyen Hisarcıklıoğlu, “Çerkezköy, Kapaklı ve Saray, ticaretin ve sanayinin sunu etken noktalarından bir tanesi. Sizler de buradaki ticaretin artması ve bölgenin gelişmesi amacıyla bu göreve eğilimli oldunuz. Seçilen tüm kardeşlerim, seçildiği sektörün tıpkı temsilcisi ve bu temsilciliğin da sorumlulukları var. Bu seçimi kendiniz yaptınız, kimesne sizi zorlamadı. Üyelerimizin sorunlarını dinleyip fasletmek amacıyla çalışmamız lazım. Bu konuda beni de istediğiniz devir arayabilirsiniz. Müstelzim desteği vereceğimden şüpheniz olmasın. Mezun, çekicilik, merci kimesne görüşerek sizlere müzaheret etmek üzere elimizden geleni yaparız. Allah, 4 sene boyunca bölgenize hizmet etmeyi size nasip etsin” ifadelerini kullandı.

“Dijital dönüşüme kadem uyduran, geleceği planlayan icraat hazırladık”

Düşünceleri ve destek mesajlarından belde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini ileten Vahim, “Familya sahipliğinizden, mürebbi ve çalıştırıcı konuşmalarınızdan ortalık teşekkür ederim. Burada hiç yabancılık çekmedik. Neymiş mufassal zamandır gelip giden biri gibi hissettim. Sizin üstelik dile getirdiğiniz üzere, sanayinin ve ticaretin bildirme heybetli noktalarından tıpkı tanesi olan bölgemiz için ayar katan çalışmalarımız olacak. Sayısal dönüşüme fut uyduran, geleceği planlayan çalışmalar hazırladık. Bunları dahi sizlerin desteği ile inşallah sırasıyla hayata geçireceğiz. Sizin burada bize verdiğiniz destek ve yürek duygusu bizleri ayrıca kıvançlı etti. Arkadaşlarıma söylediğim ve sizin birlikte bir iki önceki dile getirdiğiniz kabilinden, on paralık kimse bizi buraya sınırlı etmedi. Biz arzulu olduk. Bu işi ika mecburiyetimiz yoktu ama iştahlı olduğumuz işi birlik etme mecburiyetimiz var” diye niteleyerek konuştu.

Bunaltıcı, mayıs ayında gerçekleşecek TOBB seçimlerinde ise desteğinin Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan yana olduğunu dile getirdi. Gerçekleşen görüşmenin arkası sıra izlence son buldu. – TEKİRDAĞ

Share: