Kırşehirli CB adayı Türkal, “Hemşerilerinden CB adayı tutmak için yüz bin imza kampanyasına bindi istedi”

Kırşehirli CB adayı Türkal, “Hemşerilerinden CB adayı başlamak amacıyla yüz bin imza kampanyasına bindi istedi”

KIRŞEHİR – İş insanı Yakup Türkal, Ankara’da geçtiğimiz günlerde 2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olacağını açıkladıktan sonradan memleketi Kırşehir’de, hemşerilerine seslenerek adaylık için yüz bin imza üzere bindi istedi.

Neşet Ertaş Ekin Müzakere Merkezinde toplanan kalabalığa hitap fail Yakup Türkal, “Bu toprakların havası ve suyu beni etkiledi. Kırşehirli olmasam balaban ihtimalle namzet olmazdım. Şehrime insanıma ve beni destekleyenlere teşekkür ediyorum”dedi.

Dünyaya örnek olacak konuşu modeli Anadolu’dan paylaştığını nâkil Türkal, açıklamasında; “Anadolu’dan çıkıp insanlara ekonomik özgürlüklerin ve sosyal paylaşımların olacağını anlattığımız ayrımsız konuşu herkes kurduk. Tümce bir şeyler söylüyor amma tek kimse çözüm önerisini sunmuyor. Bu kardeşiniz diyor ki; insanlar arasındaki iktisadi uçurumlar artmasın azalsın diyor. İnsanlarımız arasındaki zenginleşmenin ülkemizdeki büyümenin şizoit hisse senedi gücüyle benzeri yerlere gelinir”diye konuştu.

‘Deprem bizleri kenetlemeli’ diyen Türkal, “Şişman hareket felaketi hepimizi dikçe etkilemiştir. Çocuklarımızı kendi çocuklarımızdan ayrı görmeyeceğiz. Sizlere erbap geçmek bizlerin hak borcudur. 2023 Yılı kadınlarımızın acun kadınlarının yılı olacak. ‘Kadınlar koca, tığ insanoğluyuz’ anlayışını güdüyoruz. Kırşehir’den aynı yanarca yaktık. On Paralık kimesne paketlemek kuyruğunda beklemeyecek. Dört nefis tıpkısı ailenin zindelik, doğalgaz ve su parasının yarısı vatandaşta olacak. Çocuklarımızın oyuncakları için rastgele ay ebeveyn kartına 250 liralık yüklenecek.”ifadelerini kullandı.

“Bırakın Başbuğ Yardımcılığı kavgalarını”

Ulus İttifakına yüklenen Cumhur Reisi adayı Türkal, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bırakın bu başkan yardımcılığı kavgalarını milletimize ne proje sunuyorsunuz ona bakalım. Babacan’ı de cebin kadın istediğiniz kadar ekonomiyi tartışalım. Oluşturduğumuz ekonomik modeli tartışmaya açığız. Ego programımı açıklıyorum siz ne vaat ediyorsunuz.

Share: