Kırşehir’de köylerin kalkındırılması üzere say yapılıyor

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, köyleri daha yaşanabilir hale yayımlamak ve kalkındırmak için kül paydaşlarla gelişigüzel çalıştıklarını bildirdi.

Valilikten yapılan mukayyet açıklamaya bakarak, vilayet konuşma salonunda Vali Buhara başkanlığında Eşkâl İlçe Köylerine Hizmet Sevk Birliği Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda mütekellim Vali Buhara, şehirlerin çabuk geliştiğini, köylerin da bu değişimi yakalamasında kaynakların hizmete çevrileceğini aktardı.

Buhara, “Köylerimizi güzelleştirmek, elan yaşanabilir ağıl yayımlamak ve kalkındırmak üzere tam paydaşlarımızla alay malay çalışıyoruz. Bütçemizi birlikte bildirme etken ve eli nimetli şekilde kullanacağız. Çalışmalarımızda köylülerimizin desteğini alarak yürüteceğiz, bu süreçte köylerimizi bir tane tek gezerek göreceğim. Toplumun tekmil kesiminin katılımıyla ileriye müteveccih yapacağımız çalışmalarda muhtarlarımızın gayretlerini ve desteklerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Buhara, devletin bütün mekanizmalarının kadına müteveccih fıldır uğraş ettiğini anımsatarak, muhtarların de bu konuda desteğini istedi.

Toplantıya Ilbay Yardımcısı Zikri Delicesine, İl Emniyet Müdürü Amaç Türesin, İl Uyanık Komutanı Miralay Tutkun Gülecen, İl Genel Meclisi Başkanı Şaban Çelik, İl Genel Meclisi üyeleri ve merkeze sadık köylerin muhtarları katıldı.

Share: