Kırşehir Adliyesi’nde yavru teslimine ilişkin eğitim bilimi programı düzenlendi

Kırşehir Adliyesi’nde çocuk teslimine ilgilendiren eğitim bilimi programı düzenlendi.

Kırşehir Adliyesi’nden yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, yavru teslimi ve çocukla ferdî veriş kurulması işlemleri, bala görüşme merkezi aracılığı ile Kırşehir Adliyesi’nde nisan ayından beri uygulanıyor.

Adliye konuşma salonunda, Kırşehir Adli Bindi ve Kıygın Hizmetleri Müdürlüğü tarafından amme çekicilik ve kuruluşlarında vazifeli psikolog, eğitimci, toplumsal çalışmacı, yavru gelişimci, kanıt öğretmenler, uzmanlara ve iz profesyonellerine, yavru teslimi ve çocukla zatî alışveriş işlemlerine yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Eğitim programında mütekellim Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, bala teslimleri ve çocukla şahsi veriş kurulmasına dayalı işlemlerde yıpranmamış sürecin henüz profesyonel olduğunu, bu kapsamda uzmanlara gerekseme duyulduğunu, yetişek programının de sürece ilgilendiren bilgilendirme için yapıldığını anlattı.

Adli Destek ve Kıygın Hizmetleri Müdürlüğü uzmanları, çocuk müzakere bürosunun işleyişi ile bala teslimi ve çocukla şahsi iş sürecine dayalı lokma yaptı.

Programa Kırşehir Adli Önem İlk Basamak Mahkemesi Türe Komisyonu Başkanı Ömer Dadal üstelik katıldı.

Share: