Kırşehir’de esnaftan marketlerle ait yapılacak düzenlemelere bindi

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, zincir marketlerle ilgili yapılacak bakir düzenlemeleri desteklediklerini bildirdi.

Öztürk, yazılı açıklamasında, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın zincir marketlerle kullanılmamış düzenlemelerin devreye alınacağı açıklamasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Uzun süredir zincir marketlerin fırsatçılığını gündeme getirdiklerini vurgulayan Öztürk, “Böylelikle bu buut gündeme getirildi. Sayın Cumhurbaşkanımız izah yaparak oportünist zincir marketler üzere gereken düzenlemelerin geçenlerde yapılacağını söyledi. Esnaf temsilcileri yerine bu kararın tıpkı an geçmiş alınmasını ve Gayrimuntazam Tecim Kanunu’nda lazım düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yerel esnafın işlerinin eğlenme noktasına geldiğini ve marketlerin kent merkezine ırak noktalara taşınması gerektiğini aktaran Öztürk, şunları kaydetti:

“Gelinen süreçte zincir marketler değme köşe başında açtığı hasis mağazalarında her yelpazeden iz satıyor. Bisikletten vasıta malzemelerine, giyimden kırtasiyeye değme sektörü ele geçirmeye çalışıyorlar. Bu durumun önüne bozmak amacıyla evet bu marketlerin şehir dışına taşınması evet dahi nişane kısıtlaması getirilmesi gerekiyor. Pahal halde esnaf kepenk kapatacak.”

Share: