Kiraladığı araçla korsan taksicilik yapıyordu, yakayı bakın elbet ele verdi

Antalya’dan kiraladığı araçla İstanbul’üstelik deniz hırsızı taksicilik işleyen şahsiyet, Kocaeli’ne getirdiği müşterilerinin çantasından maden bulununca tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, B.Y. isimli şahıs Antalya’üstelik kiraladığı araçla İstanbul’dahi korsan taksicilik yapmaya başladı. 8 Küçük Ay 2022 tarihinde B.Y.’yi arayan M.E.Ö. üstelik Kocaeli’ne gitmek amacıyla kesim yaptı. 400 TL’ye anlaşan M.E.Ö. yanına aldığı U.Ö. isimli arkadaşı ile Kocaeli’ne geldi. İzmit’te deniz hırsızı takside jandarmanın rutin denetimine takılan şahısların üzerinde ve araçta kontrol yapıldı. Yapılan aramada 320 gram metamfetamin bulundu. Gözaltına alınan 3 zat, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Kiraladığım araçla İstanbul’dahi deniz hırsızı taksicilik yaptım”

‘Esrar ticareti yapma’ suçundan yargılanan 3 sanığın duruşması Kocaeli 4. Güç Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı. Duruşmaya tutuklu sanıklar deniz hırsızı taksici B.Y., U.Ö., M.E.Ö. ve avukatları katıldı. Savunma yapan B.Y., “Bir haftadır deniz hırsızı taksicilik yapıyordum. B.Y. isimli şahıs beni arayarak deniz hırsızı taksiye ihtiyacı olduğunu, Kocaeli’ne gideceğini söyledi. Ben de B.Y. ile arkadaşı U.Ö.’yü arabama alarak 400 TL karşılığında Kocaeli’ne getirdim. Yolda jandarma bizi çevirdi ve kontrol yapmak istedi. Sanıklar önceki jandarmayı gördüğünde gaza basmamı istedi fakat ego onların dediğini yapmadım. Üstümüzü ve arabayı aradılar. Arabama binen müşterilere ait çantada eroin bulundu. Benim uyuşturucuya dair tıpkısı bilgim yoktu. Şahısları dahi ilkin tanımıyordum. Deniz Hırsızı taksiciliğe başlamadan ilk Antalya’dahi dinlence yaptım, ara bulucu birlikte orada kiraladım. Kiraladığım araçla İstanbul’de korsan taksicilik yaptım. Hâller bu şekilde gelişti. Boşaltma ve beraatimi istiyorum” şeklinde konuştu.

“3 bin TL’ye uyuşturucu aldık”

M.E.Ö., “Ben ve U.Ö. mızrap içen insanlarız. Ailemizle aramız kötü olduğu için mir cılk etmek için metal alıp Kocaeli’de dinlence fora etmek istedik. U.Ö. ile kolektif 3 bin TL’ye maden aldık. Normalde o büyüklüğünde almayacaktık amma satıcı, uyguna geleceğini söyleyince çok aldık. Taksicinin uyuşturucudan haberi yoktu. Maden aldığım amacıyla pişmanım” ifadelerine düzlük verdi.

U.Ö. birlikte nadim olduğunu söyleyerek tahliye ve beraatini istedi. Murafaa heyeti, sıkı dışı yasağı ve adli taharri amacıyla 3 sanığın birlikte tahliyesine değişmeyen verdi. – KOCAELİ

Share: