Kara yollarında nitelik

Kara yollarının yapım, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde alçak gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün defa durumu bültenine bakarak, Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Şimal ile Günindi kavşakları 3-6. kilometrelerinde hizmet ve tamir çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun İzmir ve İstanbul yönlerinde sol şeritgiller trafiğe kapatılarak, erişim özge şeritlerden sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarında üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla 21.00-07.00 saatlerinde seçkin iki doğrultu kesimler halinde trafiğe kapatılarak, muvasala farklı istikametlerden iki cepheli sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Emirler Kavşağı-Ankara- Konya ülke sınırı yolunun ara sıra kesimlerinde (Niğde istikameti) inanma şeridindeki hizmet ve tamirat çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü devam ediyor.

Selçuk-Ortaklar- Vazıh yolunun 28-29. kilometreleri Selçuk-Şürekâ kesiminde, 13.00-17.00 saatlerinde patlatma yapım çalışması gerçekleştirilecek. Bu nedenle sefer açar trafiğine kapatılarak, sürücüler almaşık güzergah Selçuk-Kuşadası-Söke-Ortaklar istikametine yönlendirilecek.

Bingöl- Solhan yolunun 45-48. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Zonguldak- Bartın el sınırı-Bartın- Kurucaşile yolunun 29-34. ve 35-43. kilometrelerindeki imal çalışmaları cihetiyle ulaşım mukassem yolun tıpkısı bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Yalvaç-Şarkikaraağaç yolunun 2-4. kilometrelerinde mukassem yolun geliş şeridi asfaltlama çalışmaları zımnında trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım azimet şeridinden koşa cepheli sürdürülüyor.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki icraat zımnında muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Zile-Alaca kerem yolunun 20-30. kilometrelerinde bölünmüş yol imal çalışmaları cihetiyle erişim kontrollü devam ediyor.

Karakurt-Horasan yolunun 87-88. kilometrelerindeki çalışmalar nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Share: