Tek uçağa binmeyen lösemili dallar Samsun’a gökyüzünden baktı

Samsun Üniversitesi Rektörlüğü, Lösemili Kollar Haftası nedeniyle Lösemili Kollar Vakfı (LÖSEV) ile yürüttüğü toplumsal yük ve farkındalık çalışması kapsamında hayatında tek uçağa binmeyen 10 sayrı çocuğu uçağa bindirdi.

Rektör Prof. Dr. Mahmut Kültürlü, AA muhabirine, Lösemili Füru Haftası’nda LÖSEV ile züğürt çocukların maneviyat ve motivasyonlarını tasarruf etmek üzere aktiflik düzenlediklerini söyledi.

Bu yıl Samsun’da gerçekleştirilen TEKNOFEST KARADENİZ’in sloganının “Her bala uçağa dokunmalı” olduğunu hatırlatan Işıklı, buradan yola çıkarak çocuklar üzere farkındalık hazırlamak istediklerini belirtti.

Bu kapsamda hayatında on paralık uçağa binmemiş 10 lösemili çocuğu almak istediklerini dile getiren Okumuş, “Üniversitemizin Uçuş Akademisi’ndeki uçaklarımızla çocuklarımızı uçağa bindirerek şehir üstünde gezdirdik. Onların yüzünün gülmesi, hayata daha fazlalık ve güvenle bakması bizleri mutlu ediyor. Herhangi Bir yıl böyle ayrımsız aktiflik gerçekleştireceğiz.” dedi.

LÖSEV Samsun İl Koordinatörü Utkulu Zaman ise Samsun Üniversitesinin toplumsal ağırbaşlılık projesi yürütmesinin kollar üzere haddinden fazla düşündürücü ve bahtiyarlık donör olduğunu vurgulayarak, “Tedavileri bitmeme eden füru amacıyla bu tür etkinlikler, moral ve güdeleme açısından ehemmiyet taşıyor. Onların yüzlerinin gülmesi, hayata bağlanmaları bizleri birlikte mutlu ediyor. Bu imkanı tanıyan herkese teşekkürname ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Hayatlarında ilk kez uçağa binen ayrıntılar ise havada çökertme telefonlarıyla foto çekerek, uçmanın çokça ateşin ve sevinçli olduğunu anlatım etti.

Share: