Kamyonete sıkışan kediyi önceki kurtardı sonra sahiplendi

Kamyonete sıkışan kediyi evvel kurtardı bilahare sahiplendi

AMASYA – Amasya’nın Suluova ilçesinde kamyonette sıkıştığı fark edilen pisik, sesini duyan dinç kızın ve itfaiye ekiplerinin çabaları sonucu kurtarıldı. Darülfünun öğrencisi Baran Kara, çocuk kediyi sahiplendi.

Ölçülü Mahalle Atatürk Bulvarı üstünde park yeri halindeki tıpkı kamyonetten kedi sesi geldiğini ayırt eden Baran Esmer, durumu itfaiyeye bildirdi. Suluova Belediyesi itfaiye ekipleri, sesin kamyonetin sandık direğinden geldiğini tayin etti. Seferber olan ekipler, kediyi sıkıştığı yerden çıkardı.

Kardeşleriyle gelişigüzel bala kediyi sahiplenen Yalova Üniversitesi Iletişim Araçları ve İletişim Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Yağmur Karaca, “Adi kardeşimi okuldan aldığım tam kedinin yardım çığlıklarını duydum. Daha sonra kamyonete sıkıştığını fark ettim. Durumu itfaiye ekiplerine bildirdik ekiplerde onu sıkıştığı yerden çıkardılar” dedi.

Havaların soğumaya başladığı bu dönemlerde sokak hayvanlarının araçlara sığındığına özen çeken 18 yaşındaki Kara, “Hayvanat bizim hasis dostlarımız. Tavşan, kaplumbağa, pisik, kapik bakmışlığım var. Sokak hayvanlarını sahiplenmek genişlik mantıklı olanıdır. Onlar için kapının önüne tıpkısı ten kemirmek, bir ten su mutlaka koyalım. Onların iyiliği üzere bunu yapabiliriz” diye konuştu.

Share: