Hekimlerden Ttb Dalan Konseyi’ne İstifa Çağrısı

KEMAL ONUR ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Forma Konseyi Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyasal zırh kullanıldığı yönündeki açıklaması konusunda müstacel çağrı ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde benzeri araya gelen 15 tabip odasının temsilcileri, TTB Minval Konseyi’ne ricat çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Cıvıl Cıvıl, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Hekim Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Milliyetsever Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan ortak açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi istifaya davet edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI YILDIRI ÖRGÜTÜ İLE ADETA OMUZ OMUZA GETİRME EMELLERİNE KATIYEN İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR KAT HENÜZ İLAN EDİYORUZ”

Ortak açıklamayı Aksaray Tabip Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Mevcut Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin göz bebeği oylumlu Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı çirkin bühtan ve karalamalara cebin kasıntı alabilmek üzere acil çağrısıyla Aksaray’da bir araya mevrut Anadolu doktor odaları başkan ve temsilcileri yerine; Türk Tabipleri Birliği Form Konseyi’nin derhal incizap etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden değme Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği kâin Gestalt Konseyi’ni umum bildirişim araçlarını kullanarak ricat etmeye çağırma etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu mendebur görüngü dolayısıyla acilen yabansı genel asamble yapmak için güruh kararı almasını, tamam hekimlerimizin odalarına erbap çıkarak hem ülkemiz konusunda hem dahi kamu hekimler üzerine oynanan bu sulu oyunları bertaraf etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları sözde savunucusu’ üzere ilan ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dümen geçmelerini, ülkemiz üzerinde dış güçlerle ahali ele vererek oynanan gelişigüzel çeşit çepel oyunu gördüğümüzü; doktorluk mesleğini eli kanlı yildiri örgütü ile adeta birlikte getirme emellerine asla müsaade vermeyeceğimizin bilinmesini benzeri kere daha zar ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN KEZ ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA BITMEME EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu mutlu yol, celil önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ülkemizin halas mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin nöbet rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla bitmeme edecektir. Burada alışılmamış toplantı çağrısına katılan umum otacı odaları namına bu hususlarda mutabık olduğumuzu tam Türk hekimlerine ve ermiş milletimize bildirme ederiz.”

Share: