İl Uran ve Uygulayım Bilimi İşbirliği Müesses (SANTEK) toplantısı Yapıldı

Muğla Endüstri ve Teknoloji İşbirliği Yerleşmiş (SANTEK) toplantısı, Muğla Valisi Orhan Semiz başkanlığında yapıldı. Toplantıda Muğla Teknopark Genel Müdürü Dr. Sulh Ethem Filtre Türkiye’dahi Uygulayım Bilimi Ihya Bölgelerinin amaçları, Muğla Teknopark ‘in akıbet iki yılda kaydettiği aşamayı sokum eşliğinde anlattı.

Muğla Teknopark’ın şehrin iktisadi ve beşeri kalkınmasının merkezi olduğunun belirtildiği toplantıda 400 bin dolar dış satım, 30 milyon TL cironun yanında 90 personele istihdam, 200 stajyere üstelik hisse senedi imkanı sağladığı vurgulandı.

Ekonomik büyümeye sürdürülebilir katkı sağlanması, istihdama katkı, büyüme ve intişar, yatırımcı çekmece, zinde teknogirişimcilerin kazanılması, ulusal ve arsıulusal desteklenen yararlanan müteşebbis sayısının arttırılması ve bölgesel sorunların çözümünde amme hür teşebbüs sivil cemiyet işbirliklerinin gelişmesini hedefleyen Muğla Teknopark’ta 25 gurk sonrası 10 gurk ve 4 müracaat aşamasında girişimcinin cıvıltı gösterdiği Muğla Teknopark’ın yüzde 100 doluluğa ulaştığı ifade edildi.

Endüstri ve Teknoloji İşbirliği Kurulu komite üyelerinin Muğla ilinde Teknopark liderliğinde yapılabilecek uygulayım bilimi odaklı faaliyetlerin görüşüldüğü derinti yapılacak çalışmaların değerlendirilerek planlanması ve istişarelerde bulunulmasının peşi sıra sona erdi. – MUĞLA

Share: