Uğrun alkol yüzünden ölümle pençeleşen adamın kardeşi konuştu

Habersizce etanol yüzünden ölümle pençeleşen adamın kardeşi konuştu

“Biz üstelik şikayetçi olacağız, kimlerle ispirto aldığı ve nereden aldığının bulunmasını istiyoruz”

MUĞLA – Muğla’nın Ortaca ilçesinde iddiaya bakarak habersizce etil alkol içtiği üzere fenalaşarak hastanede bunaltıcı bakım ünitesinde tedavi gören pazarcılık 42 yaşındaki Halil Yüzyıl’ın kardeşi Bilgin Çağ, abisinin bu duruma düşmesine neden olan sorumluların bulunmasını isteyerek, kendilerinin da şikayetçi olacaklarını tabir etti.

Olay, geçtiğimiz Cumartesi günü meydana geldi. İddiaya göre, Ortaca’üstelik pazarcılık özne Halil Asır Cumartesi günü Dalyan Pazarı’nın arkası sıra pazaryerinde arkadaşları bir araya gelerek etil alkol aldı. Arkadaşları ile gelişigüzel aynı müddet ayakyolu geçiren Halil Asır akşam ezanı evine gitti. Tıpkı müddet sonraları gözleri görmemeye başlayan ve durumu kötüleşen 42 yaşındaki Halil Yüzyıl, ailesi tarafından Ortaca Azamet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada bilincini yitiren Asır Muğla Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakımda tutulan Halil Asır’ın bilincinin mecbur olduğu, entübeye alındığı ve durumunun eleştiri olduğu rapor edildi.

Halil Çağ’ın o gün kaçak ispirto aldığı iddia edilirken, ailesi kimlerle etil alkol aldığı ve alkolü üstelik nereden aldığının bulunmasını istiyor. Laf hakkında izah yapan Halil Çağ’ın kardeşi Âlim Yüzyıl, abisinin yön pazarlarında pazarcılık yaptığını, Cumartesi günü bile Dalyan Pazarı’nın arkası sıra pazaryerinde biraz hayat ile alay malay etil alkol aldığını belirterek, “Saat 19.00 sıralarında eve geldiğinde kötüleşmeye başladı. 1 saat sonra daha de kötüleşti ve gözleri gitmeye başladı. Durumu ağırlaşınca 21.00 sıralarında bile ben Ortaca Celal Hastanesi’ne götürdüm. Orada büyük ihtimalle kaçak alkolden olduğunu söylediler” dedi.

Abisinin hastanede bilincini tamamen kaybettiğini tamlayan Bilimci Yüzyıl, “Gözleri tamamen gitti, kendini bilmez ayla geldi. Ondan bilahare Muğla Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı, ağırbaşlı bakıma makbuz. Etibba durumu ile ilişik dirimlik tehlikesi çokça efdal olduğunu söylediler. Şu zaman düşünce kanaması de başlamış” dedi.

Abisinin henüz önce kaçak etanol almadığını tamlayan Bilgin Yüzyıl, “Gelişigüzel uğrun alkol aldığını görmemiştik. O ahit pazaryerinde ona sinsice alkol getiren olmuş fakat kim olduğunu bilmiyoruz. Jandarmanın şu dakika bilgisi var ayrıntılı tıpkı araştırı yapıyor. Bizde şikayetçi olacağız” dedi.

Olayla ilgili soruşturmanın bitmeme ettiği öğrenildi.

Share: